Cenu za dlouholetou spolupráci s divadlem převezme osobně při slavnostním vyhlášení cen Aplaus v sobotu 16. září převezme na slavnostní galavečeru ve Velkém sále z rukou herečky a držitelky Ceny Thálie Hany Tomáš Briešťanské.

„To, co dělá pro své studenty, nejen ve spolupráci s námi, je podle mého názoru příklad pro nás pro všechny. Pracuje s nimi před i po návštěvě divadla, začleňuje látku do osnov, obětuje tomu svůj volný čas. Divadlem žije, je to Pan učitel, který aktivně vychovává další generace divadelních diváků“ vysvětlil Michálek.

Z INSCENACE. Představení Mezi nebem a ženou slavilo úspěchy také v zahraničí v Maďarsku i Austrálii.
Mezi nebem a ženou vyhrálo divadelní festival ve Vácu

„Cena je pro mne obrovskou poctou. Zlínského divadla i práce lidí v něm si velmi vážím, právě ono mě v oblasti mých zájmů silně formovalo a dodnes v mém životě zaujímá nezastupitelné místo. Podlomila se mi kolena, když jsem si uvědomil, vedle jakých osobností z historie divadla bych měl stát. Osměluji se tuto poctu přijmout. Snad to ode mě nebude moc troufalé,“ reagoval na oslovení ze strany divadla pedagog vsetínského Masarykova gymnázia.

Miroslav Urubek je mimo svou profesi učitele dlouholetým členem Divadelního souboru Jana Honsy v Karolince a zároveň od roku 1993 režijně vede Divadelní soubor Masarykova gymnázia Vsetín. Za pedagogickou práci získal v minulém školním roce ocenění města Vsetín a byl i jedním z učitelů, oceněných Zlínským krajem.

Cena ředitele byla v roce 2010 udělena Slovenskému národnímu divadlu Bratislava za dlouholetou spolupráci a partnerství při pořádání festivalu Setkání Stretnutie, v roce 2009 Klubu přátel divadla a jeho předsedkyni Heleně Pšenčíkové za osobní přínos a věrnost zlínskému divadlu.

Jejím držitelem je i výtvarník, scénograf a mnohaletý spolupracovník divadla Josef Ruszelák, architekt Miroslav Řepa, dramaturg Miroslav Plešák, herci Eva Matalová, Miloš Vosmanský, Roman Mecnarowski, docent Miloš Hynšt nebo režiséři Alois Hajda a Karel Semerád. Loni cenu převzala dlouholetá tajemnice souboru MDZ Eva Kalendová. (ex)

V hlavní roli hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka se představil Marek Příkazký.
Celý Ovčáček čtveráček na YouTube!