„Herci a přátelé zlínského divadla v něm totiž při tříhodinové dražbě, která se konala v rámci již tradiční akce zvané Vánoční tržiště, vytěžili 21 080 korun pro Dětský domov se ZŠ ve Vizovicích. Doposud Městské divadlo Zlín věnovalo dětem z vizovického domova čtyřicet tisíc korun,“ vysvětlila mluvčí zlínské scény Hana Šmardová.

Úvodem předvánočního večera, který zahájil umělecký šéf divadla Dodo Gombár, mohli všichni přítomní zhlédnout krátkou filmovou projekci z loňské dražby. Letos se dražilo osmapadesát předmětů, mezi nimiž byly například obrazy, hrníčky, háčkované dečky, tenisky, škrabka, náhubek pro psa, vázy, čepice, knihy, ale i klobásky, vajíčka či alkohol. Jako zkušení dražebníci se opět projevili herci Rostislav Marek a Pavel Vacek, asistentkou jim pak byla Šárka Hořáková.

„Účastníci dražby finančními prostředky rozhodně nešetřili. Nejvíce peněz dali za keramickou konvičku ve tvaru kachny, jejíž cena se vyšplhala až na neuvěřitelných 1500 korun. Jako druhá nejdražší se umístila biedermeierovská soška za 1450 korun, na třetím místě skončila velká láhev šampaňského za 1350 korun, půl litru meruňkovice pak vyneslo 1300 korun a luxusní souprava kuchyňského koření přišla na 1233 korun,“ řekla spokojená mluvčí.

Třetí ročník dobročinné aukce zpestřilo vystoupení vizovických dětí, které zpívaly, recitovaly i tančily.

„Naše děti se ze Zlína vrátily naprosto nadšené. Už přesně víme, jak s darovaným obnosem naložíme. Část peněz uhradí školné dvanáctiletému nadanému Jaroslavovi, který se věnuje latinskoamerickým tancům,“ prozradila ředitelka dětského domova Eva Čapková.

Jak dále uvedla, zbytek vybraných financí alespoň částečně pokryje vytvoření vzdělávacího programu, který by měl pomoci dětem v zařazení do běžného života.

Závěr pondělního benefičního večera patřil společnému koledování, které si vzal na starost Dodo Gombár coby harmonikář, herci Kateřina Liďáková s Radoslavem Šopíkem jakožto zpěváci a houslistka Filharmonie Bohuslava Martinů Jitka Šuranská. Publikum si s nimi mohlo zazpívat Tichou noc.