„Dělám tady už spoustu let, tak kdo jiný než já by měl po budově provázet,“ řekl s úsměvem na začátek prohlídky.

Exkurze, která lidem představila divadlo z jiného pohledu, než jak jej může běžný divák spatřit začala ve Foyer. Tam herec krátce představil historii divadla a jeho budovy. Poté se společně se zvědavci vydal do sálu. „Dneska si můžete vyzkoušet, jak chutnají prkna, co znamenají svět,“ zavtipkoval herec.

Po jevišti, byl další zastávkou prohlídky sklad rekvizit. Tam si návštěvníci mohli prohlédnou například automobil ze hry Eva tropí hlouposti, nebo figurínu červeného rytíře z Merlina.

Odtud se pokračovalo do druhého patra, kde se nacházejí herecké šatny a maskérna. „Chcete si vyzkoušet paruku klidně můžete, ale mít to na hlavě skoro pořád je pěkně náročné,“ vypověděl herec.

Ve třetím patře je pak divadelní Studio Z, zkušebny, místnost osvětlovačů a sklad dámských kostýmů. „Tady můžete vidět opravdové skvosty, od prvních kostýmů vyrobených pro toto divadlo až po ty nejnovější,“ vysvětloval Sitek. Na všech stanovištích byli k dispozici pracovníci daného úseku a návštěvníkům zodpovídali jejich dotazy. A lidem se prohlídka velmi líbila. „Nedokázala jsem si vůbec představit, jak je divadlo rozlehlé. Nejvíc mě uchvátily herecké kostýmy, byla jich v tom skaldě neuvěřitelná spousta. Prostě paráda,“ pochválila si jedna z návštěvnic Marie Kolaříková.

Den otevřených dveří měl mezi lidmi úspěch, divadlo navštívilo přes tři sta lidí.