Na své si přišli milovníci nejslavnějšího českého humoristického románu Švejk, který potěšil v sobotu večer a zkrátka nepřišli ani příznivci pohádkových příběhů, kterým se v neděli odpoledne v premiéře představil kus Jak šlo vejce na vandr.

V dramaturgickém plánu zlínské scény pro novou sezonu dochází k několika změnám. Z provozních důvodů jsou posunuty termíny premiér. Inscenace Obraz tak bude uvedena v únoru 2010, Ruské loto 17. dubna 2010 a Armagedon na Grbe 1. května 2010.

Největší novinkou v této sezoně je změna titulu. „Agentura Aura Pont nabízela titul Mocná Afrodité, ke kterému ale neměla práva. Americká strana neautorizovala text, který naše divadlo v dobré víře zařadilo do dramplánu. Místo hry Woodyho Allena Mocná Afrodité budeme inscenovat hru Lars von Trier: Kdo je tady ředitel? Hru bude v termínu 20.října až 12. prosince zkoušet režisér Pavel Khek,“ sdělil umělecký šéf MDZ Petr Veselý.

Na své věrné příznivce se opět těší Eržika ze slavného zbojnického muzikálu o lásce a zradě Balada pro banditu, Eva z komediálního retro-muzikálu Eva tropí hlouposti i slavná Maryša.

„Až do 29. října mohou lidé hlasovat v divácké anketě Aplaus. Svůj hlas herečce, herci nebo inscenaci, jež v sezoně 2008/2009 nejvíce zaujaly, mohou lidé dát prostřednictvím hlasovacího lístku v katalogu předplatného či na webových stránkách divadla www.divadlo.zlin.cz v sekci Aplaus,“ informovala mluvčí divadla Hana Šmardová. Vyhlášení výsledků ankety se uskuteční při slavnostním zahájení přehlídky Naráz 10. listopadu 2009.