„Její atraktivnost se skrývá především v lehkosti žánru, nadsázce, využitých tématech a také v hvězdném hereckém obsazení. O skvělou zábavu se postará samozřejmě František Ringo Čech, Bára Štěpánová, Anife Vyskočilová, Pavel Novotný a spousta dalších,“ prozradil David Mlčoch z pořádající agentury.

O úspěchu komedie svědčí vyprodané sály po celé republice. Nejinak tomu bylo i loni ve Zlíně, kdy vstupenky na představení zmizely během několika dnů. Autora hry, Františka Ringo Čecha, tato skutečnost samozřejmě velmi těší.

„Čerpal jsem z národních tradic a pojetí jsem posunul do odlehčeného žánru, mé oblíbené komedie, která ukazuje na věčné spory mezi muži a ženami. Válku jsem psal českému národu na míru, jde o jemu blízký styl humoru. Navíc se jedná o odpočinkový žánr, v jehož rámci skutečně přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. Já vždy s trochou nadsázky říkám: tak bůh vynahrazuje svým milým Čechům neúspěchy v tržní ekonomice,“ prozradil se smíchem František Ringo Čech.

Děj Dívčí války začíná na veselohru dost neobvykle a sice pohřbem kněžny Libuše. Kníže Přemysl, kolísající mezi smutkem po ztrátě milované ženy a zároveň radostí nad nově nabytou svobodou, se stává terčem útoků vdavekchtivé a ctižádostivé Vlasty. Ta by ráda zastoupila kněžnu Libuši v její pozici a s pomocí intrik proto udělá vše.

Panovník však nemá naprosto v úmyslu jejím nástrahám podlehnout a jeho pozornost se obrací jinam. Jeho pozornost se více obrací k půvabné Kazi, Libušině sestře, která však již před časem spojila svůj život se statečným vladykou Bivojem a jeho nerozlučným kancem Ervínem. Čestná, avšak milostně založená Kazi váhá mezi svým mužem a knížetem, až se nakonec rozhodne ke kompromisu, tedy k oběma skvělým mužům. Nevědomky tak položí základ ke klasické manželské nevěře, přežívající až do současnosti.

Na otázku, jaký je autorův skutečný vztah k ženám, se František Ringo Čech záhadně pousmál. „Válku s dívkami vedu pouze na jevišti, můj vztah k ženám je jinak veskrze kladný. Stejně jako můj pra pra prapředek Čech a jeho brácha Lech měli k ženám vztah velmi vřelý, nezapomeňte, že nás polovinu zplodili,“ prozradil herec a režisér.

František Ringo Čech je český bubeník, zpěvák, textař, herec, politik, publicista, scénárista, divadelník, malíř a spisovatel. V roce 1985 založil svou vlastní scénu, Divadlo Františka Ringo Čecha, ve kterém působí jako hlavní autor, umělecký vedoucí, ředitel i herec. Jde o scénu autorskou. Napsal pro něj hry Loupežníci na Chlumu, Titanik, Smích se Shakespearem, Sjezd za vaše peníze, Oheň a voda i Dívčí válku, která se dočkala více jak šestnáct set repríz. A jednu z dalších repríz budou moci zhlédnout i návštěvníci pondělního představení ve Zlíně.