„Divadlo je tak chce potěšit a povzbudit do začátku školního roku,“ prozradila mluvčí zlínského divadla Veronika Jurčová. Legendární hrdina Sandokan pokořil v malajských mořích nespočet britských flotil. Hájil zájmy Malajců proti kolonizátorům z Anglie a bezhlavě miloval krásnou Marianu, přezdívanou Perla z Labuanu. A právě láska hrdinovi způsobila nemálo těžkostí…

Takto se Sandokan zapsal do povědomí díky populárnímu italskému seriálu s Kabirem Bedim v titulní roli. Tvůrci této série vycházeli z románů spisovatele Emilia Salgariho, jenž byl na přelomu devatenáctého a dvacátého století považován za Julese Verna dobrodružné literatury a jeho dílo se mezi čtenáři těšilo obrovskému zájmu.

Salgarim se volně inspiroval i režisér Konrád Popel. Do titulní role zlínského Sandokana obsadil Pavla Vacka. „Doufám, že na své si přijdou děti i dospělí. Pro děti to bude dobrodružný příběh a dospělí snad s trochou nostalgie zavzpomínají na seriál, který byl ve své době velmi populární. Hra je plná nadsázky a humoru, takže doufám, že se nudit nebude nikdo,“ nastínil představitel Sandokana.

Krásnou Marianu představuje Kateřina Liďáková. Dobrodružný a romantický příběh je také plný písniček. Režisér je přesvědčen, že Sandokan dokáže i dnes zaujmout diváky napříč generacemi, tak jak se to povedlo v osmdesátých letech minulého století. V inscenaci zní v podání zlínských herců i slavná ústřední seriálová melodie.