Známý umělec dostal nabídku z pražského Švandova divadla a od ledna nastoupí na pozici uměleckého šéfa.

„Ředitel divadla Daniel Hrbek mě oslovil někdy v létě. Po zkušenostech ze Zlína jsem si nechal relativně dlouhou dobu na rozmyšlenou. Teď jsem jeho nabídku přijal. Byl bych moc rád, kdyby to pro mě byl nový začátek,“ řekl Gombár. Režisér soubor Švandova divadla zná. Už v minulosti totiž s herci nastudoval dvě inscenace.

Vyjádření vedení divadla se Deníku nepodařilo získat. Oficiální tiskovou zprávu prý vydají až před Vánocemi.

Dodo Gombár vedl zlínský soubor tři roky. Na konci minulé sezony ho ředitel divadla Antonín Sobek odvolal. Jako důvody tehdy uvedl Gombárovy časté absence v domovské scéně, výběr divácky náročných inscenací či nedodržování vnitřních předpisů divadla. Laická i umělecká veřejnost, včetně části herců, se tehdy postavila na Gombárovu stranu sepsáním Veřejného prohlášení.

Jedním z posledních projektů známého režiséra, který byl označován za divadelní událost sezony, je lyrikál Kudykam. Vzešel z autorské dílny Michala Horáčka a Petra Hapky a před několika týdny měl premiéru ve Státní opeře Praha. „Jako režisér nemůžu být nikdy spokojen. Kudykam je nesmírně náročné divadlo, které se vyvíjí a dýchá. Ale je fakt, že lidi se vrací. Mám zprávy, že někteří viděli inscenaci i sedmkrát,“ prozradil Gombár.