V komorním dramatu režírovaném divadelním režisérem Janem Mikuláškem, který nedávno představil na zlínských divadelních prknech inscenaci Charlie ve světlech moderní doby, se hlavní hrdina snaží najít odpovědi na otázky týkající se předčasného úmrtí své sestry.

V prostředí rodiny, kde je toto citlivé téma tabu, se Sven může jen domýšlet a vymýšlet si vlastní verze sestřina krátkého životního příběhu.

Hra představuje jedinečnou kompozici, jejíž hlavní kvalitou je rafinovaná práce s dialogy mezi Svenem, jeho mrtvou sestrou a oběma rodiči v kombinaci s promyšleným užitím vnitřních hlasů, které dodávají celému vyprávění další významovou vrstvu.

„Je to vůbec má první rozhlasová hra. Předtím se do vysílání dostala pouze má povídka Zápisky z domu, ve které umírá Don Quijote,“ řekl Fekar.

Realizace inscenace je výsledkem spolupráce Českého rozhlasu Brno a Městského divadla Zlín. Ze zlínského souboru pocházejí také představitelé tří postav hry. Petra Hřebíčková se představí jako sestra, Helena Čermáková ztvární matku a Radoslav Šopík otce hlavního hrdiny Svena, kterému propůjčí hlas Pavel Gajdoš, jediný nečlen zlínské činohry.