A Zlín bude jednou z jejich zastávek. Již ve čtvrtek 6. listopadu od 20 hodin obsadí společně zlínskou sportovní halu Novesta. Jejich poslední turné v roce 2004 bylo velmi brzy skoro ve všech městech beznadějně vyprodané.

„Potkali jsme se hned někdy v začátcích Billa. A okamžitě jsme si padli do noty. Kolega ze Sester nám produkoval první album,“ prozradil frontman Divokého Billa Vašek Bláha.

Obě kapely patří již léta ke stálicím české hudební scény. „Neúnavné Tři sestry letos oslavily v plné síle a svěžesti již neuvěřitelné třiadvacáté narozeniny. Stále hrají svůj specifický hospodský punk-rock,“ uvedl David Mlčoch z pořádající agentury.

Na kontě se jim nyní čerstvě skví nový singl nazvaný Čtvrtá Sestra, který byl v rychlosti složen na počest zlaté olympijské medaile oštěpařky Báry Špotákové, která je jejich velkou fanynkou. Fanánek pak vydal své sólové album Jevany.

Úspěšná úvalská kapela Divokej Bill letos oslavila kulaté jubileum. Je to již deset let, co Divokej Bill neodmyslitelně patří k české hudební scéně.
„Sláva to byla veliká. Na začátku prázdnin jsme uspořádali velký koncert u nás doma v Úvalech. A slavíme vlastně průběžně celý rok,“ zavzpomínal Bláha.

Svými skladbami si dokázali přitáhnout množství fanoušků. „Hrají hravou taneční melodickou muziku umně skloubenou s nespoutaným kabátovsko-sesterským bigbítem. Jejich písně znějí svěže, kytary s houslema a bubny s benjem je kombinace velmi účinná a milá na poslech,“ řekl Mlčoch.

Minulý rok byl pro kapelu velmi úspěšný. Vydali živé CD a DVD s názvem Rock For People se záznamem vystoupení na stejnojmenném festivalu. CD je v současnosti platinové, DVD dokonce dvouplatinové.

Absolvovali mnoho letních vystoupení, velké halové koncerty v České republice s kapelami Levellers a Die Happy a turné v Rakousku, Švýcarsku, Belgii, Německu a Holandsku.

Na konci roku získala kapela stříbrného Slavíka v kategorii Skupina roku.

Letošní rok je pak o něco skromnější, co se počtu živých koncertů týče, protože kapela pracuje na novém albu. „Nicméně pro všechny fanoušky, pro radost, spojila své síly s kamarády ze Třech sester a vyráží se poveselit na Turné pro Radost,“ dodal Mlčoch.

Na zlínské Novestě se kapely budou na pódiu střídat, ale fanoušci se mohou těšit i na pět společných skladeb.