„V České republice zahrají dvakrát. U nás ve Zlíně a o dva dny později v Praze. Speciálními hosty koncertů budou populární české kapely s krásnými dívkami za mikrofonem. V Masters to bude formace Memoriam a Dying Passion, v pražském klubu pak jen Dying Passion,“ informovala Martina Benešová z pořádající agentury.

Zpěvák a frontman Europe Joey Tempest je z alba nadšený. „Myslím, že se nám povedlo. Máme z něho radost. Je to skvělé album, na kterém je spousta dobrých písniček. Pokud mají lidi rádi dobrou muziku, pak se jim bude líbit,“ řekl se smíchem už v létě, kdy se kapela po pěti letech vrátila na pódium největšího open-air festivalu, vizovického Masters Of Rock.

Tehdy se po jedenáctileté pauze hudebníci objevili znovu na světových pódiích. Koncert na Masters Of Rock patřil k jedněm z prvních při jejich velkém comebacku.

Historie Europe sahá až do sedmdesátých let. Tehdy si ještě říkali Force a z pozdějších členů v ní hráli jen Joey Tempest a John Norum, kteří tvořili základní skladatelský tandem prvních tří alb. Po odmítnutí dema ze strany nahrávací společnosti došlo ke změnám v sestavě a kapela změnila své jméno na Europe.

Raketový start přišel poté, co jeden z Tempestových přátel poslal do celonárodní soutěže talentů odmítnutou nahrávku. Formace tehdy získala prvenství mezi čtyřmi stovkami dalších kapel.

Přestože je jejich třetí deska The Final Countdown vynesla na vrchol světových žebříčků, v roce 1992 se skupina rozpadla a její členové se věnovali sólovým projektům. Po několika letech se ale dali znovu dohromady.

„Rozpad nás paradoxně posunul dál. Když jsme se pak vrátili, zkušenosti byly velkým přínosem pro kapelu. Když to vezmu kolem a kolem, byla to taková delší pauza na kafe,“ zavzpomínal Tempest.

Únorový koncert ve zlínském klubu začne ve 20 hodin.