Zpěvačka, textařka a kytaristka Eva Henychová, která se proslavila dětskou rolí Jarky v seriálu My holky z Městečka, koncertuje po celé republice i zahraničí. O víkendu se rodačka ze Zlína představí v domovském regionu.

„Ve Slušovicích zahraju písničky průřezově celou tvorbou, mám připravené i nové věci. Čas od času napíšu píseň do zásoby, kterou pak zařadím do recitálu. Pro lidi je zajímavější, když slyší něco nového,“ prozradila k programu zpěvačka, která si pro své koncerty vybírá atypická místa. Se svými texty nutícími k zamyšlení vystupuje na hradech, v kostelech i věznicích, pořádá také benefiční koncerty.

Absolventka konzervatoře v oboru zpěv a hra na kytaru má za sebou už patnáct set koncertů, ty na Zlínsku však pro ni mají zvláštní atmosféru. „Moc se těším, protože se vracím domů, kde potkám staré známé a přátele,“ vysvětluje Henychová.

Dodala, že zároveň má větší trému. „Na koncert totiž přijdou lidé, co mě znali už jako malou holčičku. Oni mě neberou jako tu zpěvačku, ale jsem pro ně prostě Eva, se kterou hráli kuličky a chodili do školy,“ svěřila se.

Petra Plevová