„Ať lije! Stejně budeme pařit"

„Tak prší, no a co? To nás nepřinutí neužít si festival. Klidně ať na nás lije celý víkend, stejně budeme pařit," rázně okomentoval počasí rozesmátý Tonda Kolařík.

Stejně odhodlaná byla také Iveta Smržová. „Jak zaduní bubny a ozve se kytara, tak je mi všechno jedno. Pod deštníkem určitě stát nehodlám," svěřila se metalistka, mezitím co na pódiu už dostávala dav do varu kapela Vitacit.

Slováci vytáhli vlajky a schovali se

Po ní se na řadu dostali svérázní a velmi oblíbení punk-rockeři z kapely Visací Zámek. Ti počasí také neopomněli okomentovat.

„Vidím, že někteří vytáhli deštníky. Jiným je ale déšť úplně jedno. No, a Slováci vytáhli vlajky. Ty je ochrání úplně nejlíp," rozesmál mezi songy publikum kytarista Michal Pixa, a narážel tak na dva vysoko vlající prapory uprostřed kotle.

O malou chvíli později se na svůj koncert začala chystat britská kapela Neonfly. Na tiskové konferenci se o dešti také zmínila.

„Snad přestane, ať na nás přijde co nejvíce lidí," přál si zpěvák Willy Norton.

Mimo jiné se však rozpovídal také o Česku a českém pivu.

„Jsme tady podruhé a líbí se nám tady. S tím pivem jste se celkem trefili, to máme hodně rádi. Já jsem žil asi rok v Praze a to bylo tedy něco. Vypil jsem ho hodně. (Smích.) Mám rád budvar, tmavého kozla, no a dneska po koncertě asi vyrazíme do stanu na gambrinus," prozradil plány Norton.

Den před show popíjeli s fanoušky

Členové kapely se podle něj dokonce vydali již den před koncertem do ulic Vizovic a seděli na zahrádce jedné z hospůdek přímo s fanoušky.

„Je to skvělé, když si můžete popovídat s fanoušky přímo v místě festivalu a popíjet u toho," dodal zpěvák kapely Neonfly, která vznikla před čtyřmi lety v Londýně. Svůj koncert odehrála v 17 hodin na Alfedus Music stage.

Dnes přivítá velký rockový festival Masters Of Rock ve Vizovicích podle pořadatelů největší hvězdu letošního ročníku kapelu Nigtwish.