Snímek natáčela dvacítka zlínských studentů v květnu a červnu tohoto roku převážně v baťovských částech města Zlína a Otrokovic. „Čím jsou pro jiná města historická jádra, tím je pro Zlín baťovská architektura. Chtěli jsme ve filmu zachytit poslední zbytky původních cihlových zákoutí, která dnes tak rychle mizí,“ vysvětlil režisér filmu Tomáš Hubáček, který na něm pracoval v rámci své absolventské práce magisterského studia.

Děj snímku s detektivní zápletkou se odehrává v šedesátých letech minulého století ve fiktivním městě složeném z baťovských staveb. Hlavním hrdinou je třicetiletý historik v podání ostravského herce Josefa Kaluži. „Přijíždí do města, aby se v něm inspiroval při psaní knihy,“ uvedl Hubáček.

Místo, které kdysi vystavil geniální továrník a před válkou emigroval, ale značně chátrá. „Historika láká především zakázaná zóna bývalé továrny, v níž nakonec odhaluje i své tajemství,“ prozradil režisér. Dodal, že snímek je odpovědí všem, kteří považují Zlín za průmyslové město bez tajemství.
Přípravy na tvorbu filmu trvaly podle produkční Kateřiny Buzkové více než rok. „Úprava scénáře, shánění herců, natáčecích míst, štábu a nakonec také financí,“ popsala náplň práce produkční.

Tři měsíce potom zabralo natáčení. „Podíleli se na něm kameramani, střihači, zvukaři, režisér, kostyméři, grafici i animátoři. Ti všichni byli výhradně z řad studentů multimediální fakulty,“ objasnila Buzková. V případě úspěchu uvažuje tým o reprízách či prezentování projektu na festivalech či v televizi.