„Letošní ročník díky spolupráci s Hudební televizí Óčko zaznamená několik změn. Živě vystoupí Wanastowi Vjecy a Ewa Farna. Jako další hosté se představí loňský vítěz Tomáš Klus, Alice Konečná, Tom Malar, Headdy a Pavlína Senić,“ informovala produkční Šárka Slaměnová.

Jak dále dodala, samotná soutěž bude rozdělena na dvě kola. V prvním se představí všech deset soutěžících, z nichž pouze pět postoupí do následného superfinále. Z těchto pěti pak vzejdou vítězové.

Odborná porota je rozdělena na Malou a Velkou. Malá bude sestávat z předsedy poroty Miloše Skalky, skladatele a interpreta Vašo Patejdla a hudebního ředitele vydavatelství SONY/BMG Martina Červinky.

„Tato porota bude hodnotit soutěžící ihned po jejich výkonu. Konečné výsledky ale budou společným dílem spolupráce s Velkou porotou, jejíž členové byli opět nominováni z řad předních českých a zahraničních skladatelů, producentů, textařů, žurnalistů a politiků,“ řekla Slaměnová.

vítěze čeká odměna dvaceti tisíc korun a pozlacená soška, symbol soutěže. Finanční cena bude udělena i za druhé a třetí místo. Cenu diváků určenou potleskoměrem letos věnuje Zlínský kraj a předá ji hejtman Libor Lukáš.

Soutěžním večerem budou provázet Tereza Tobiášová a Martin Hrdinka. Záznam finále bude odvysílán 21. června ve 20 hodin na Óčku.