Finové loni v létě vydali své páté studiové album, jež nese název Neon. „Toto album pro kapelu hodně znamená, její členové do něj investovali nemálo prostředků a energie. Píše se o něm, že je dalším mílovým krokem skupiny kupředu v jejich bohaté hudební kariéře,“ sdělila Martina Benešová z pořádající agentury. Tvrdí zároveň, že Neon je uceleným řetězcem rafinovaných a jedinečných melodických perel.

Negative představují rockovou formaci z finského Tampere. Vznikli v roce 1997, ale do světa hudebního šoubyznysu vtrhli naplno až svým debutovým albem War of Love z roku 2003. „Premiérovou deskou si získali nejen hromadu fanouškovských srdcí, ale také několik zlatých desek. V roce 2007 dokonce přivezli do Finska cenu MTV Music Award a svět se jim tak doslova položil k nohám,“ vylíčila Benešová.

Pětičlenná skupina ve složení Jonne Aaron – zpěv, Antti Anatomy – baskytara, Larry – kytara, Jay Slammer – bicí a Mr. Snack – klávesy vystupuje po celém světě. Nejinak je tomu i nyní, kdy se svým Negative Neon Tour 2011 zajíždějí i k nám. „Česká Republika a Zlín se svým vyhlášeným klubem Masters of Rock Café jsou již nedílnou součástí koncertních tras mnoha skvělých kapel a Negative nejsou v tomto ohledu výjimkou,“ podotkla Benešová, podle níž slibuje vystoupení seveřanů zážitek, který by si žádný fanoušek rockové muziky neměl nechat ujít.

„Speciálním hostem večera budou populární Gate Crasher z Brna,“ uzavřela Benešová.

Viktor Chrást