„Je to způsob, jak ukázat návštěvníkům Luhačovic, že je to místo, kde se sakra dobře vaří a kde si každý může na vysoké úrovni pochutnat," usmál se ředitel společnosti Luhačovské Zálesí Roman Kašpar. Festival se uskuteční 16. srpna . Letos se jeho organizátoři nechali inspirovat historií luhačovické gastronomie.

Nabídne odpověď jaká byla tato kuchyně v minulosti a jak se nadále vyvíjí. Kdo přece jen má raději spíše speciality ryze moderní gastronomie kterou zde prezentují kuchyně hotelových domů, jistě si přijde na své také.

„Svá degustační menu letos představí hotely Resortu Luhačovice – Augustiniánský dům, Pohoda, Vega a Vyhlídka, ale také hotel Alexandria Lázní Luhačovice. Pro unavené jedlíky bude připravena pikniková louka, kde mohou návštěvníci v klidu vychutnávat jednotlivá sousta a objevovat chutě luhačovských dobrot," přiblížila některé body bohatého programu festivalu mluvčí Luhačovského Zálesí Lenka Blažková.

Prozradila také, že stejně jako loni, bude i letos probíhat v rámci Food festivalu soutěž o Nejchutnější kuchyni. Food Festival Luhačovice, letos proběhne v sobotu 16. srpna od 10 do 19 hodin v areálu Luhaparku.