Slavní jazzmani mají program plný na dva roky dopředu

Po dvou pražských koncertech, které se uskutečnily na jaře letošního roku, se orchestr rozhodl vystoupit také ve Zlíně, a to i přesto, že původně měl hrát někde zcela jinde. „Orchestru Glenna Millera odpadlo plánované koncertování v Asii. Na základě dobrých kontaktů s promotérem se nám podařilo zajistit, aby místo toho přijeli k nám,“ uvedl ředitel pořádající agentury Velryba Michal Žáček.

Millerův bigband, který na americkém jazzovém nebi září už od roku 1939, má přitom kalendář koncertů doslova nabitý. Jeho vystoupení je potřeba domlouvat dva roky dopředu. Sám Žáček si ale není zcela jistý, jestli vystoupení orchestru vzbudí u zlínských milovníků jazzu takový ohlas jako jarní koncerty v Praze, které byly vyprodané během dvou dnů. „Důvodem by mohla být cena vstupenek, která se bude pohybovat mezi osmi a jedenácti sty korunami. Snažili jsme se, aby byla co nejnižší, ale níž už to nešlo,“ dodal.

Přesto by Millerův orchestr neměl mít o publikum nouzi. „Věřím, že to může mít úspěch. Vím, že právě takovou muziku ve Zlíně spousta lidí poslouchá,“ myslí si zlínský učitel hudby Viktor Kozánek, který je velkým fanouškem jazzu. Neméně optimistická je i ředitelka Velkého kina Magdalena Sokolová. „Když u nás vystupoval Ondřej Havelka, bylo vyprodáno, a na Gospelové Vánoce také. Předpokládám, že bude opět plný sál,“ uvedla.