Čtrnáctý ročník známého festivalu letos přivítá osm formací

„Hlavní myšlenkou akce bylo a je podpořit u nás méně známé a začínající kapely a také vytvořit prostor pro metalový underground v regionu. Rádi bychom představili něco z toho nejlepšího, co je na naší metalové scéně k vidění a slyšení,“ řekl kytarista z pořádající kapely Six Degrees Of Separation Vlastimil Urbanec.

Headlinerem letošní akce je formace Malignant Tumour. Kapela se stále více dostává do povědomí posluchačů. Už dříve byla předskokanem amerických Slayer.

Právě včera se dostala na pulty obchodů nejnovější deska Malignant Tumour s názvem Earthshaker. „Pracovali jsme na ní asi rok a koncert v Ludkovicích bude složený právě z novinek. Na Plečce zahrajeme podruhé. Moc se těšíme na známé, fajn kapely a taky super prostředí. Snad vyjde počasí,“ vyjádřil přání zpěvák a kytarista Martin Bílek.

Návštěvníci přehlídky se mohou samozřejmě těšit na domácí Six Degrees Of Separation. Také toto metalové kvarteto má na svém kontě novinku. „Nedávno jsme vydali další desku s názvem Of Us. Zatím nám dělá jen radost,“ řekl spokojený kytarista.

V Ludkovicích nebude chybět F.O.B., dorazí také Mater Monstifera, která letos slaví prvních deset let na metalové scéně, Dresscode, Forrest Jump, Like Fool či Clown Army.

Akce každoročně přiláká do Ludkovic kolem tří stovek návštěvníků. Ke skalním příznivcům patří také Dalibor Malý z Uherského Hradiště. „Byl jsem už na prvním ročníku před čtrnácti lety. Je skvělé být u toho a vidět, jak se festival vyvíjí a je každým rokem lepší a lepší. Lidi se už mezi sebou většinou znají. Je tam skvělá atmosféra, spousta dobrého pití, jídla a hlavně muziky. A to přeci k létu patří,“ říká s úsměvem.

Program začne v 15 hodin.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.