Česká televize připravuje od začátku září do vysílání nový patnáctidílný seriál Černá sanitka. Jde o cyklus napínavých městských legend a k realizaci autoři pozvali i členy hereckého souboru Slováckého divadla. „Nebudu prozrazovat děj příběhu, ale při čtení scénáře jsem se docela pobavil,“ uvedl například Kamil Pulec. „Když to zkrátím, tak se diváci dozvědí, co se všechno může stát, pokud vám v zahraničí nečekaně zemře babička,“ dodal.

Pod vedením režiséra Jiřího Nováka natáčel u Máchova jezera a jeho příběh se na obrazovkách objeví zřejmě už v září. V dalších epizodách diváci poznají i Andreu Nakládalovou a Zdeňka Trčálka. Premiérové díly budou uvedeny vždy ve čtvrtek na ČT1.

Dalším projektem, který se neobejde bez hradišťských herců, je seriál ostravského studia Podle práva, kde se přímo na obrazovkách rekonstruují zajímavé příběhy ze soudní síně. Pozorní diváci si pořad vysílaný vždy ve středu večer nacházejí v programu České televize už od ledna a v mnoha dílech viděli více než deset herců Slováckého divadla.

„Je to výborná zkušenost a jsme vděční režisérovi Honzovi Novákovi, že nás ke spolupráci pozval. Práce před kamerou je přece jenom trochu jiná než na divadle a i ona nám pomáhá herecky se vyvíjet,“ prohlásil herec Josef Kubáník, který si už vyzkoušel jak role advokátů, tak nebezpečných zločinců. Po prázdninové pauze se už začalo v Ostravě opět natáčet.

Herce z Hradiště oslovila i komerční stanice. Irena Vacková, Petr Čagánek a Josef Kubáník se na konci září představí v jednom z nejsledovanějších seriálů – v Ordinaci v růžové zahradě. Epizodu točili už na přelomu května a června v Hostivařských ateliérech v Praze a při práci se potkali s mnoha známými tvářemi – Janem Šťastným, Martinem Písaříkem, Petrem Štěpánkem a dalšími. Herci ale odmítají říct podrobnosti, protože jim to zakazuje smlouva s televizí Nova.

(kaj)