Ve Zlínském kraji je fanoušků opravdu hodně. Důkazem je obrovský zájem o vstupenky na půlnoční premiéru snímku Hobit:Neočekávaná cesta, který dopadne na plátna kin přesně minutu po půlnoci mezi 12. a 13. prosincem. Promítat se bude ve všech sálech zlínského multikina Golden Apple cinema ve Zlatém jablku i ve Velkém kině. Více poodhalil marketingový manažer kina Michal Gaja.

Po kolikáté se podařilo film umístit do všech šesti sálů multikina i do Velkého kina?

S půlnočními projekcemi jsme začínali asi před třemi lety. Prvním snímkem byl Andělé a démoni. Za celou dobu jsme měli pouze dva enormní zájmy o tak pozdní promítáni. Závěrečný díl Harryho Pottera dokázal vyprodat multikino a ještě dobře zaplnit Velké kino.

O něco hůře si vedl další závěr velkého filmového seriálu Twilight Sága: Rozbřesk (druhá část). Ta ale před čtrnácti dny také skoro vyprodala multikino.

Jaká se předpokládá na půlnoční premiéře návštěvnost?

Očekáváme, že zájem bude velký. Koneckonců napovídají tomu i ohlasy na sociálních sítích a na našem webu.

Chystá GAC k premiéře Hobita 
i nějaký speciál pro fanoušky?

Ano, pro skalní fanoušky, kteří Tolkiena vyloženě „žerou" a dojdou ve filmovém kostýmu, pohostíme zdarma u nás v multikině. Domluva a organizace probíhá prostřednictvím sociálních sítí a řešíme třeba i to, že se ostatní diváci mohou o premiérovém víkendu s těmito skvěle namaskovanými nadšenci vyfotit v předsálí multikina.

Je zlínské multikino schopno odpromítat Hobita i v nové technologii, která filmy zobrazuje s frekvencí 48 snímku za sekundu díky systému HFR?

Ano, zlínské multikino je jedno ze dvou kin v České republice, které je toho schopné. V současné době ovšem čekáme na vyjádření distribuční společnosti, zda budeme moci v tomto rozlišení film odpromítat. Pokud se to podaří, budeme o tom včas informovat.

Bude se zpětně promítat i Pán prstenů, aby si diváci připomněli obsazení, děj i atmosféru snímku?

O maratonu Pána prstenů uvažujeme. Zatím jednáme kvůli právům k veřejné projekci. V tomto projektu jsme ve spolupráci se studenty Baťovy univerzity ve Zlíně a vypadá to, že to bude opravdu velké setkání fanoušků Tolkiena. Projekt plánujeme na jaro 2013.