„Jirka byl archeolog a na hradě prováděl archeologický výzkum. Až do své smrti byl motorem všech prací tady a dělal to z osobního zájmu,“ vysvětlil organizátor festivalu Jiří Holík. Jiří Kohoutek zemřel předčasně loni na podzim ve věku pětapadesáti let. „Podle jeho jména jsme také festival nazvali,“ dodal Holík.

V areálu hradního torza vystoupí na jeho počest postupně zlínské kapely Marrod, Taurus a Ziggy Horváth Band. Mezi další hosty patří brněnská DNA, Provydiz Morava, René a jeho hosté z Hodonína a ostravská formace Reserve. „Hudební program, který potrvá až do desíti hodin večer, zpestří zlínští historičtí šermíři Revertar a břišní tanečnice,“ přiblížil dramaturg festivalu Bohdan Ticháček.

Návštěvníci Lukovského kokrhání se mohou do festivalového dění aktivně zapojit. „Na otevřené scéně na západním parkánu si budou moci zahrát na nazvučenou aparaturu,“ poznamenal dramaturg Ticháček.

Vstupné na akci činí pro dospělé osmdesát korun, děti a studenti zaplatí třicetikorunu. Lidé měřící méně než sto třicet centimetrů mají vstup zdarma. K parkování budou připravena záchytná parkoviště v Lukově před domovem pro seniory a u hasičské zbrojnice.