Známá událost v Rudimově letos přivítá dvacet skupin z Česka i zahraničí. Multižánrová paleta hudebníků je příslibem dobré zábavy

Letošní ročník je naplánovaný na tento pátek a sobotu. „Na dvou pódiích se představí dvě desítky ať už známějších, či nových a neotřelých, ale zároveň kvalitních kapel, projektů a DJs s velkým žánrovým rozpětím,“ řekl jeden z organizátorů Jan Žák.

Headlinerem třináctého ročníku je německá kapela Rot Front. „Tato početná banda se v České republice představí vůbec poprvé a ve své tvorbě spojuje hudbu Evropy východní s tou jižní, již servíruje ve výbušném mixu,“ nastínil Žák. Jádro skupiny je tvořeno rusko-maďarskou dvojicí Yuriy Gurzhy a Simon Wahorn, kteří se potkali před sedmi lety v Berlíně.

„Uznání si vydobyli hlavně díky velmi energickému vystupování, při kterém mizely jak národnostní bariéry, tak ty, které oddělují vystupující na pódiu a posluchače či tanečníky. Sami udávají, že boření hranic a bariér je hlavním poselstvím jejich hudební produkce,“ přiblížil další z pořádajících Tomáš Rak.

Návštěvníci se mohou těšit například i na pravý dixieland v podání uskupení Ivančický Dixieland a nebudou chybět ani vsetínští Žamboši. „Do Rudimova se moc těšíme. Nikdy jsme na Lebedě nehráli, ale slyšeli jsme o ní samou chválu. Festival na louce je pro nás důležitý i tím, že je možnost infikovat naší muzikou i jiné publikum, než je obvyklé na festivalech, kde se pohybujeme, což je fajn a děkujeme za to dramaturgům. Pro posluchače máme připravenou naši klasickou šú, plnou kytary, akordeonu a bicích a především písniček, které míří do srdce. Přijďte si nás poslechnout, festival otvíráme! Ahoj,“ vzkázal s úsměvem Jan Žamboch.

Neodmyslitelnou součástí je i druhé pódium zaměřené na elektroniku. To si zabere kapela Alef Zero. „To ikona domácí DnB scény dj Sayko naopak dokáže dostat tancechtivý dav do varu jen za pomoci dvou gramofonů,“ prozradil Žák.

Akce se bude konat jako každoročně na rudimovské louce pod lesem. Páteční program startuje v sedmnáct hodin, sobotní začne už v poledne. Návštěvníci budou mít možnost na louce stanovat.

Vyhrajte lístky naLebeda festival v Rudimově

Vyhrajte 3 x 2 volné vstupenky na Lebeda festival v Rudimově na Slavičínsku, který se koná 30. a 31. července.

Více informací o festivalu a soutěži zde!