„V této hře, která nás přivádí do stavu neovladatelného smíchu, nacházíme mnoho pravdivých faktů o obou pohlavích.“ To je jen několik úryvků z recenzí, které vyšly po celém světě jako reakce na divadelní hru Caveman nebo také Muž jeskynní.

Příležitost pobavit se budou mít i návštěvníci zlínské Malé scény, a to už 19. října od 19 hodin. Ve one man show se představí Jan Holík.

Caveman vzešel z pera Roba Beckera a byl poprvé uveden v roce 1991. „V USA je viděly více než dva miliony lidí. Než se komedie dostala na Broadway, vyprodávala dlouhou dobu divadla v San Franciscu, Dallasu, Washingtonu, Philadelphii a Chicagu. Vydobyla si úspěch také v Londýně, Jihoafrické republice a na Islandu a později i v mnoha dalších státech. Becker napsal text během let 1988 – 1991, kdy studoval antropologii, prehistorii, psychologii, sociologii a mytologii,“ přiblížila produkční Lucie Chybová.

A na co se vlastně mohou diváci těšit? „Jedná se o humorné přemýšlení o rozdílech mezi muži a ženami a o tom, jak tyto rozdíly vyvolávají často nedorozumění. Hra je perfektně napsaná a lidé se v ní vidí. Kdo nemá smysl pro humor a nedokáže si udělat srandu sám ze sebe, určitě by neměl chodit,“ řekl s úsměvem Jan Holík, který se zanedlouho coby jeskynní muž uvede už potřísté. „Rozhodně se mi Caveman neomrzel. Je to velká radost, při které mám obrovský prostor pro improvizaci,“ vysvětlil mladý herec.

Ve Zlíně se veselohra představí vůbec poprvé. „Chtěli jsme vyzkoušet, jak lidi budou reagovat na méně známého herce. V celé republice vyprodává hlediště, tak proč ne. Podle toho, jak se prodávají lístky, bude mít i u nás hra velký úspěch,“ prozradila spokojená Viera Žiaková z pořádající agentury.