„Rozvoj folkloru v našem kraji je očividný, a to díky nadšencům, kteří jej udržují a předávají dalším generacím. Dnešní den je poděkováním za Váš přístup k tradicím, jejich rozvoji a za to, co pro náš kraj děláte,“ poděkoval hejtman Jiří Čunek.

Přítomní folkloristé představili své soubory, pozvali na akce, jež připravují a předali si cenné zkušenosti ze své dlouholeté činnosti.

„Jsem velmi rád za toto setkání, na kterém máme možnost si popovídat, pochválit se za to, co se nám povedlo, a jsem vděčný vedení Zlínského kraje za to, že nás podporuje,“ radoval se Ladislav Michálek, emeritní předseda spolku Lipta Liptál.

Pamětní listy jako výraz poděkování a uznání za přínos v oblasti kultury a zachování folklorních tradic byly uděleny Folklornímu spolku Lipta Liptál, Folklornímu souboru Kunovjan a Cimbálové muzice Kunovjan, Cimbálové muzice Šabla, Dětskému folklornímu souboru Děcka z Kunovic, Dětskému folklornímu souboru Vsacánek a Folklornímu spolku Jasénka. Pamětní medailí byli oceněni Pavel Ptáček, Josef Laža a Antonín Bařinka.

„Často se mluví o návratu ke kořenům, ale kdybychom neměli folklor, který nám ukazuje, jak naši předkové žili, pracovali, jak se bavili a vůbec jaký měli přístup k životu, tak bychom se neměli k čemu vracet. Jsme si vědomi náročné, mnohdy celoživotní práce folkloristů a chceme, aby věděli, že si jejich úsilí vážíme,“ uvedl radní Miroslav Kašný, zodpovědný za kulturu, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport, a doplnil, že ve Zlínském kraji působí více než 400 folklorních těles, která pomáhají udržovat tradiční lidovou kulturu.

Program Setkání folkloristů příhodně zpestřil mladý zpěvák a verbíř Šimon Janků z Uherského Hradiště, vítěz soutěže dětských zpěváků lidových písní, jež se představil také na mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici.

Festival Masters of Rock 2019.
Hvězdně obsazený Masters of Rock věří ve 25 000 diváků