„Jitka Josková se zaskví jako hrdá Viktorka stržená vichrem citu, Báře zase dává zvířecí divokost a chvatnou touhu po lásce,“ napsal k výkonu hradišťské herečky divadelní recenzent Saša Hrbotický a nebyl sám.

Sama Josková se na nominaci dívá s nadhledem. „Víte, ono je to s těmi cenami a nominacemi zvláštní. Na jednu stranu vás to potěší, dodá vám to sebevědomí a přinese zaslouženou pozornost divadlu, ve kterém hrajete. Ale na druhou stranu je to zavazující. Spousta lidí se na vás dívá drobnohledem a vy myslíte jen na to neudělat chybu,“ zamýšlí se nad oceňováním pětadvacetiletá herečka, která posbírala řadu trofejí především za Lišku Bystroušku, jež rovněž vznikla pod vedením režiséra Pitínského.

Ve Slováckém divadle mají z hereččiny nominace radost. „Takové ocenění nás těší dvojnásobně. Jednak je to potvrzení faktu, že i v letošním roce jsme dokázali české divadelnictví obohatit o mimořádný výkon, a pak je to další signál, že Slovácké divadlo je stále na špici. Ono je totiž daleko těžší se na tom vrcholu udržet. Nám se to daří už několikátou sezonu, snad to tak bude i nadále,“ klepe na dřevo herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.
Divá Bára přitom pokračuje dál ve vítězném tažení. Minulý týden ji natočila Česká televize, do vysílání by měla být zařazena v době Vánoc, je o ni zájem i v mnoha městech po celé republice. Inscenace je stále uváděna i ve Slováckém divadle. Nejbližší repríza je naplánována na poslední říjnový pátek.