Známý zpěvák si na svůj koncert jako hosta přizval dceru Terezu

Jako hosta si na svůj koncert přizval svoji dceru Terezu. „Bude to hlavně tátův večer. Já budu mít svůj program, ve kterém vystoupím se svými tanečnicemi. Posluchači se mohou těšit na ty největší hity a samozřejmě nebudou chybět ani slavné duety, které jsme už před lety s tátou nazpívali,“ prozrazuje mladá umělkyně.

Na její hudební kariéru měl otec zásadní vliv. „Začátky byly krásné a zajímavé. Nevynechala jsem téměř žádné tátovo vystoupení. Živě si vzpomínám, kdy jsme poprvé zpívali spolu. Bylo to v jednom brněnském jazzovém klubu. Tehdy mi byli osm let,“ dodává.

Kerndl patří k nejvýznamnějším swingovým a jazzovým zpěvákům u nás. Český král swingu strávil téměř pětadvacet let jako hudebník na amerických výletních lodích. „Žiju z minulosti. Jsem člověk, který neustále vzpomíná na věci, které jsou hodnotné a trvalé. Ty roky v zahraničí se z paměti nedají vymazat,“ říká s úsměvem.

A jaké to bylo pro známého zpěváka překročit pětašedesátku? „Bolí mě úplně všechno! Ale naštěstí mi zůstal smysl pro humor a touha bavit lidi,“ směje se. K narozeninám obdržel kromě spousty jiných dárků také Stříbrnou plaketu z rukou prezidenta České republiky Václava Klause. „Vůbec jsem to nečekal. Je to určitě vůbec největší ocenění, jakého se mi doposud dostalo,“ dodal Kerndl.

Návštěvníky listopadového koncertu, který začne ve 20 hodin, se chystá potěšit těmi nejznámějšími songy padesátých let. Nebude chybět My way, New York, New York či Wonderful world. Diváci ale uslyší i skladby z posledního alba Zdá se to pár dní. Celý program bude doplněn videoprojekcí, která bude mapovat umělcův život.