Leckde se mohou lidé těšit i na bohatý doprovodný program. Do akce Česko zpívá koledy se přitom s pořádajícím regionálním Deníkem zapojí na území celého Česka několik set obcí a měst.

Třeba takové Vizovice se do Česko zpívá koledy zapojí teprve podruhé, lidé si tam zazpívají společně se sborem Canticum Camerale. Podle tamní místostarostky Aleny Hanákové je akce spojena se slavnostním rozsvěcováním vánočního stromu, výzdoby či velkého dřevěného betlému s figurkami v životní velikosti.

„Já zpívám moc ráda, takže se určitě také přidám. Každý, kdo přijde, by se měl zapojit a udělat si tím tak radost ze života," usmívá se vizovická místostarostka. Už potřetí se zase sejdou na náměstí v Brumově-Bylnici, kde s veřejností zazpívají děti z tamního domu dětí a mládeže.

„Je to moc pěkná akce a hojně navštěvovaná. Naši lidé jsou družní, rádi si zazpívají," říká starosta Zdeněk Blanař. I on se prý s chutí přidá.

„Člověk si zavzpomíná na mladší léta, na Vánoce z dětství," dodává.

Koledy zazní i ze samotného krajského města, kde si lidé zazpívají společně s jednou z divácky nejúspěšnějších kapel Reflexy a sborem Hudební školy Yamaha ve Zlíně.

„Primátor města Miroslav Adámek se této akce osobně zúčastňuje, je za ni velice rád. Má krásnou, úžasnou atmosféru," řekl pro Deník mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.