Je to obrovská zkušenost, první turné, které dělám na vlastní triko, tvrdí přední česká zpěvačka

Do sportovní haly Novesta přiveze Langerová nejen nový repertoár, doplněný o několik starších hitů z debutové desky Spousta andělů, ale také nové, neokoukané tváře. Kromě kapely, kterou tvoří kytarista a.m.almela, baskytarista Martin Ledvina a klávesista Jakub Zitko, ji doprovodí talentovaný britský bubeník Jon Bennet, americký DJ Sebastien Richards či jazzová houslistka Anna Mlinariková. „Zajímá mě kontrast: elektronika a housle. Je to hmota, kterou bych chtěla modelovat. To mě na tom baví,“ vysvětlila Langerová.

Turné zpěvačka vnímá jako důležitý krok kariéry. „Je to obrovská zkušenost, první turné, které dělám na vlastní triko,“ řekla. A protože je sama zároveň autorkou většiny písní z nové desky, lze koncertní šňůru vnímat i jako intimní záležitost. „Pro mě osobně je to dotykové turné. Deska Dotyk je intimní,“ řekla. Ve Zlíně Aneta nekoncertuje poprvé. „Naposledy tu vystoupila loni v prosinci v Music Clubu Velryba. Byla to součást série předvánočních koncertů po klubech,“ uvedla Renata Pekařová z produkční agentury Velryba. Po tři čtvrtě roce se zpěvačka do Zlína vrací. Na svoji poslední návštěvu má příjemné vzpomínky. „Byla jsem spokojená s klubovou atmosférou. Na všech koncertech nás fanoušci hezky uvítali,“ uvedla Langerová.

Aneta Langerová se narodila 26. listopadu 1986 v Benešově. Od dětství ale žije v Říčanech. Hudební sklony se u ní projevily záhy. Od šesti let se učila hře na klavír, od osmi na kytaru, zpívala v pěveckém sboru. Věnovala se také dabování dětských filmů. Ve čtrnácti pak začala zpívat a hrát na elektrickou kytaru v lokální rockové kapele SPB. Skutečnou bránu do světa showbyznysu však otevřel téhle nenápadné studentce obchodní akademie až první ročník pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar. Ve finále, které se konalo v červnu 2004, porazila svoji soupeřku Šárku Vaňkovou téměř o šedesát procent hlasů.

V září téhož roku vydala Aneta debutové album Spousta andělů, kterého se v Čechách a na Slovensku prodalo přes 126 tisíc nosičů. V květnu 2007 následovalo druhé album nazvané Dotyk. Aneta Langerová je mimo jiné patronkou Nadace Světluška na podporu nevidomých či tváří hudebního přehrávače iPod.

web