Zlínské publikum Kabátům však tak dlouhou absenci odpustilo a na jejich vystoupení bylo pořádně nažhaveno, vždyť jejich monstrózní show si nenechaly ujít tisíce fanoušků.

Absolutní kotel, jaký Zimní stadion Luďka Čajky nepamatuje snad od dubna roku 2014 - tak by se dala nazvat atmosféra sobotního koncertu.

Kapela Kabát představila ve Zlíně nejen hity z posledního řadového alba DO PEKLA/DO NEBE, ale i ty nesmrtelné. V úvodu zaznělo V pekle sudy válej a kdo by čekal, že se publikum bude teprve rozehřívat, pletl se. Hned od prvních tónů to na zimáku pořádně vřelo.

Srážka vlaku s náklaďákem v Želechovicích: jeden zraněný, osm evakuovaných, a dva cestující v šoku
Srážka vlaku s náklaďákem v Želechovicích: tři zranění a osm evakuovaných

Techniku dovezlo šestnáct kamionů

Fanoušci zpívali, tančili, řádili a bavili se tak, jak se na takovém koncertu sluší. Nepolevili ani při třech přídavcích v závěru koncertu.

Typická pro kapelu Kabát je stage uprostřed plochy stadionu. Show tak byla víc interaktivní, vždyť Kabáti měli pro fanoušky i novinku - stání přímo u pódia, v samotném srdci scény.

Techniku a stage přivezlo do Zlína šestnáct kamionů, stage stavěly téměř dvanáct hodin desítky lidí. Na zlínském zimáku tak tam, kde se obvykle prohánějí hokejisté, vyrostlo obří pódium s interaktivními prvky.

Publikum ve Zlíně si také kromě světelných efektů užilo i obří prskavky nebo sněhové vločky.

„Kabáty? Tak ty jsem si nemohla nechat ujít, prostě to je klasika, musela jsem tady být,“ usmívala se rozzářená Šárka Polomíčková ze Zlína. A i když měla lístek na sezení, celý koncert společně s partou kamarádek protančila a prozpívala.

Ulice Jana Antonína Baťi v továrním areálu ve Zlíně.
Hlavní tah Svitem má být příští rok rozkopaný

Nemohli jen tak skončit

Pokud se to dá říct, nejvíc zlínské publikum reagovalo na osvědčené hity. Kdo u Šamana nebo Malé dámy ještě seděl nebo jen tak stál, nevydržel a tancoval, dokonce zpíval celý do posledního místa zaplněný zimák.

Zlínské publikum se bavilo a užívalo si koncert společně s Kabáty, do posledního tónu. Proto Kabáti nemohli jen tak skončit, publikum si vyžádalo další tři hity.

„Bylo to super, jdeme ještě někam pařit,“ slibovali rozdovádění kamarádi Petr Nosálek a Martin Toman.

O Kabátech se bude ve Zlíně ještě dlouho mluvit, už teď by si fandové kapely dali ve Zlíně ještě další koncert, doufají jen, že na něj nebudou zase muset čekat dlouhé roky.