ZLÍNSKO

KINA

ZLÍN:

Golden Apple Cinema: Habermannův mlýn (18.15), Já, padouch (16.15, 18.30), Jíst, meditovat, milovat (16.45, 19.30), Legenda o Létajícím Cypriánovi (15.15, 17.45, 20), Legenda o sovích strážcích (15, 17.30), Občanský průkaz (16, 18.45, 21.30), Resident Evil: Afterlife (20.45), Román pro muže (19.45), Machete (20.30), Sama v Africe (16.05), Scott Pilgrim proti zbytku světa (21.50).
Velké kino: Román pro muže (17), Habermannův mlýn (19.30).
Malá scéna Zlín: Filmový klub Charlie: Rejkjavík (19.30).

LUHAČOVICE: Kino Elektra: Agora (19).
VIZOVICE: Kino Vizovice: A-Team (19.30).

KLUBY, KONCERTY, BESEDY

ZLÍN:

Flip: Diskotéka (21).
Music land: Dj Majkl (22).

OTROKOVICE:

Otrokovická Beseda: Slavnostní večer ke dni vzniku samostatného Československého státu (17).

DIVADLA

ZLÍN: Městské divadlo Zlín: Velký sál: Vídeňská krev – hostuje Slezské divadlo – opereta (17).

VÝSTAVY

ZLÍN:

Dům umění: Civilizované bydlení pro každého – výstava Jana Vaňka (do 14. listopadu).
32. budova továrního areálu Svit: Hry a klamy – interaktivní putovní výstava, kde je dotýkání se exponátů povoleno a vyžadováno (do 7. 11.).
Zámek: Velkoměstská periferie – výstava Zbyňka Baladrána, Barbory Klímové, Jiřího Skály a Tomáše Svobody (do 28. listopadu).
Zámek: Hlavní výstavní sál: Klášťov – hora čarodějů – unikátní archeologické objevy z doby starých Slovanů (do 14. 11.).
Zámecká spojovací chodba: Výstava fotografií Jindřicha Štreita z let 1969 – 1989 (do 14. 11.).
Alternativa – kulturní institut Zlín: Barvy snů – výstava Renaty Švecové (do 30. 10.).
Městské divadlo Zlín: Foyer: Nové sny – výstava Jarmily Lorencové (do 6. 12.).

NAPAJEDLA: Klášterní kaple: Výstava obrazů Borise Jirků (do 12. 11.).

VALAŠSKÉ KLOBOUKY:

Vestibul městského úřadu: Čestní občané města Valašské Klobouky (do 31. 12.).
Městské muzeum: Soužití s velkými šelmami (do 19. 11.).

LUHAČOVICE: Muzeum Luhačovického Zálesí: Příběh vyšívaného šátku – výstava o podomáckém zpracování rostlinných vláken a využití rostlinných barviv (do 31. 10.).
BRUMOV-BYLNICE: Městské muzeum: Má Vlára, Z opuštěných domů – výstava fotografií Antonína Kostky a Milana Červenky (do 30. 10.).
VIZOVICE: Galerie Mariette: Výstava vánočních ozdob (do 23. 12).

UHERSKOHRADIŠŤSKO

KINA

KUNOVICE: Kino Lípa: Salt (19.30).

KLUBY, KONCERTY, BESEDY

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Klub No. 6: Diskotéka (21).
BOJKOVICE: Knihovna: Mexiko – beseda s Janem Vlasákem (17.45).

DIVADLA

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Slovácké divadlo: Adéla ještě nevečeřela (19).

VÝSTAVY

UHERSKÉ HRADIŠTĚ:

Galerie Slováckého muzea: Jaroslav Koléšek – Archeologie stroje (do 31. 12.).
Kino Hvězda: Chřiby neznámé – výstava fotografií Bořka Žižlavského, Jiřího Blahy, Ivo Hubíka a Karla Grabovského – stálá expozice.

UHERSKÝ BROD: Galerie Panský dům: Výstava k 20. výročí založení Sdružení výtvarných umělců moravsko-slovenského pomezí (14. 11.).
STARÉ MĚSTO: Památník Velké Moravy: Obrazy, sochy, kresby, grafika z 19. a 20. století – stálá expozice.
KUNOVICE: Letecké muzeum: Namaluj letadlo – výstava dětských kreseb.
BUCHLOVICE: Areál státního zámku Buchlovice: Na počátku byla hlína – stálá archeologicko-etnografická expozice keramiky.
VLČNOV: Muzeum lidových pálenic: Výstava je věnována podomácké výrobě slivovice a ovocných destilátů a její historii na moravsko slovenském pomezí – stálá expozice.

KROMĚŘÍŽSKO

KINA

KROMĚŘÍŽ: Kino Nadsklepí: Machři (17, 19.30).
HOLEŠOV: Kino Svět: Počátek (19.30).

KLUBY, KONCERTY, BESEDY

KROMĚŘÍŽ: Music Club Slady: Dj Karásek (22).
BYSTŘICE POD HOSTÝNEM: Královská oáza: Pro všechny, kteří mají srdce na správném místě – přednáška (17.30).
HOLEŠOV: Zámek: Slavnostní koncert k výročí vzniku Československa – hraje Filharmonie Bohuslava Martinů (19).

VÝSTAVY

KROMĚŘÍŽ:

Muzeum Kroměřížska: Historie ukrytá pod dlažbou města – stálá expozice.
Galerie u Artuše: Jan Honza Beránek – fotovýstava – portréty, krajiny, hory, fotofóry (do 30. 10.).
Zámek: Labyrinty představivosti zakleté do papírových čtvrtek – výstava Jarmily Lungové (do 31. 10.).
Restaurace Slávia Kroměříž: Autorská výstava Hani Grino (do 5. 11.).
Radnice: Belgie ve fotografii (do 29.10).

VSETÍNSKO

KINA

VSETÍN: Kino Vatra: Dvojka (16), Pokoj v duši (17.45), Zítra se bude… (19.45), Pouta (21).
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM: Kino Panorama: 22 výstřelů (17.30), Kajínek (20).
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ: Kino Svět: Já, padouch (17), Wall Street: Peníze nikdy nespí (19.30).
ZUBŘÍ: Kino Klub: Sama v Africe (18.30).

KLUBY, KONCERTY, BESEDY

VSETÍN:

Hvězdárna: Pozorování Slunce a exkurze na hvězdárně (9).
Dům kultury: Společná věc – koncert (18.30).

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ:

Hvězdárna: Astronomická pozorování pro veřejnost (19).
M-klub: Hoofbeats vol.5 – dance party (20).

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM: Městská knihovna: Práce s vesmírnými silami – přednáška (17.30).

VÝSTAVY

VSETÍN:

Galerie na Letné: Výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ – stálá expozice.
Zámecká věž: Astronomie v průběhu staletí – výstava k 400. výročí od prvního pozorování hvězdné oblohy dalekohledem – stálá expozice.
Zámek: Budiž světlo! – výstava provede historií osvětlování lidských obydlí a jejich okolí od nejstarších dob po současnost (do 9. 1. 2011).
Zámek: Kouzlo dotyku – interaktivní výstava, kde neplatí zákaz Nedotýkat se exponátů! (do 31. 12.).
Zámecká galerie: Čas cest a návratů – výstava obrazů Josefa Bartoloměje Krále (do 7. 11.).
Atrium: Václav Cigler – Pocta RNDr. B. Peroutkovi (do 31. 10.).

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ:

Galerie Sýpka: Jožka Baruch – …grafická balada (do 1. 7. 2011).
Městská knihovna: Filipíny – země tisíce ostrovů (do 31. 10.).
Muzeum regionu Valašsko: Ondřej Strnadel – Sklo (do 23. 11. 2011).

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM:

Valašské muzeum v přírodě: Korzenie – Koření – výstava fotografií Piotra Olesia, které zachycují nejkrásnější zákoutí Górneślaskeigo Parku Etnograficznego v Chorzowie v Polsku ve čtyřech ročních obdobích (do 2. 11.).
Vestibul Janíkovy stodoly: Dřevěné městečko (do 31. 12.).

NOVÝ HROZENKOV: Památník Antonína Strnadela: Ateliér 1955 – výstava Oldřicha Františka Krajíčka (do 31. 10.).