ZLÍNSKO

KINA

ZLÍN:

Golden Apple Cinema: Shrek: Zvonec a konec (10, 12.45, 15.05, 17.15, 19, 21), Muži, kteří nenávidí ženy (19.15, jen so: 22.15), Počátek (10.30, 13.30, 16.30, 19.30, jen so: 22.30), Predátoři (17.30, 19.45, 21.50), Sexy 40 (18.45, 20.45), Solomon Kane (18.45), Street Dance (17), Toy Story 3 (11, 15), Twilight sága: Zatmění (13, 15.45, 18.30, 21.15), Záložní plán (20.45), Ženy v pokušení (16.15), Kuky se vrací (11.15, 13.15, 15.30), Muž ve stínu (jen so: 22.45), Hurvínek na scéně (10.15, 13.45), Jak vycvičit draka (11.45), Princ z Persie: Písky času (11.30, 14).
Velké kino: Shrek: Zvonec a konec (16.30), Solomon Kane (19).
Kino Květen: Princ z Persie: Písky času (jen so: 19), Muž ve stínu (jen ne: 19).
Letní kino na lyžařském svahu: Ženy v pokušení (jen so: 21.15).

LUHAČOVICE:

Kino Elektra: Toy story 3: Příběh hraček (jen so: 17).

VIZOVICE:

Kino Vizovice: Chůva v akci (jen ne: 19.30).

ÚJEZD U VALAŠKÝCH KLOBOUK:

Letní kino: Vlkodlak (jen so: 21.15), Nine (jen ne: 21.15).

VŠEMINA:

Letní kino parkhotel Všemina: Jak vycvičit draka (jen so: 21.30).

KLUBY, KONCERTY

ZLÍN:

Flip: Diskotéka (21).
Golem Gambrinus klub: Rockotéka (jen so: 20).
Music land: Dj Majkl (jen so: 22).
U Tetoura: Rockotéka (jen so: 21).

LUKOVEČEK:

Lovecká chata: Na kopečku – koncert Hazard, Bluestring (jen so: 15.30).

OTROKOVICE:

Disko Spolák: Diskotéka (jen so: 21).

LUDKOVICE:

Areál přehrady: Ludkovická plečka – metalový festival (jen so: 15).

LUHAČOVICE:

Restaurace Racek: Taneční večery s živou hudbou (19).
Lázeňské divadlo: Brahmsův koncert – vystoupení v rámci Dirigentských kurzů Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín (jen so: 19.30).

VÝSTAVY

ZLÍN:

Muzeum jihovýchodní Moravy: Velký výstavní sál: Z truhel nejnádhernější šat – výstava módy evropských panovnických dvorů (do 29. 8.).
Spojovací chodba zámku: Ilustrace a kresby Ladislava Pálky (do 29. 8.).
2. patro zámku: Výstava PROSTOR Z(I)LIN(A) (do 12. 9.).
Přednáškový sál: Nevstupovat – vyvolávám! – výstava zachycuje vývoj fotografie a fotografického vybavení (do 5. 9.).
Krajská galerie výtvarného umění: Fenomén Baťa / Zlínská architektura 1910 – 1960 (do 29. 8.).

VALAŠSKÉ KLOBOUKY:

Vestibul Městského úřadu: Případ faráře Půčka: Nedašov 1949 – stálá expozice.
Stará radnice: Výstava výtvarníka Josefa Jeřábka (do 15. 8.).

LUHAČOVICE:

Muzeum Luhačovického Zálesí: Příběh vyšívaného šátku – výstava o podomáckém zpracování rostlinných vláken a využití rostlinných barviv (do 31. 10.).

BRUMOV-BYLNICE:

Městské muzeum: Má Vlára, Z opuštěných domů – výstava fotografií Antonína Kostky a Milana Červenky (do 30. 10.).

SLAVIČÍN:

Galerie Jasmín: Kresby světlem – výstava fotografií, grafik, koláží (do 30. 9.).

UHERSKOHRADIŠŤSKO

KINA

UHERSKÉ HRADIŠTĚ:

Kino Hvězda: sobota: Zvedá se vítr (8.30), Žijí v noci (11), Sedm let neštěstí (14.30), Prázdniny pana Hulota (18.30), Největší z Čechů (20.30), Dům ďábla (23.59), neděle: Narozen a vychován (8.30), Mám ráda nudný život (11), Kid (14.30), Obchod na korze (17), Liverpool (20.30), Revue na zakázku (23.59).
Kino klub kultury: sobota: Smrt si říká Engelchen (9), Fádní odpoledne (11.30), Obžalovaný (15), Český mír (17.30), 3 sezony v pekle (21), Vysílání (23.30), neděle: Televize v Bublicích aneb Bublice v televizi (9), Mamas & Papas (11.30), Tři přání (15), Kuky se vrací (17.30), Offside (21), Strach před strachem (23.30).
Kino Kreslírna UMPRUM: sobota: Památník bolesti (11), Pošťák vždy zvoní dvakrát (20.30), Proces H – Den první, den druhý (23), neděle: Islandská paměť (11), Pásmo krátkých filmů (14.30), Proces H – Den třetí, den čtvrtý (23).
Letní kino: sobota: Jánošík (21.30), Psycho (23.59), neděle: 3 sezony v pekle (21.30), Commitments (23.30).
Letní kino Smetanovy sady: Proč? (jen so: 23.30), Smlouva s vrahem (jen ne: 23.30).
Kino Mír: sobota: Buď požehnané, vězení (14.30), Anděl Levine (17), For Semafor (20.30), neděle: Chopinovo srdce (11), …a bude hůř (14.30), Rio das Mortes (17), Pásmo krátkých filmů (20.30).
Kino Reduta: sobota: Sódóma, Reykjavík (9), Svět jeřábů (11.30), Whity (15), Varování před svatou děvkou (17.30), Embla (21), Horká kaše (23.30), neděle: Vysílání (9), Touha zvaná Anada (11.30), Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace (15), Kroky v labyrintu (17.30), Svatá hora (21), Někde je možná hezky (23.30).
Kino Slovácké divadlo: sobota: Bodyguard / Osobní ochránce (8.30), Stín havrana (11), Rodinné ohniště / Rodinné hnízdo (14.30), Velký zátah (17), Svoboda (20.30), Narozen a vychován (21.30), neděle: Bílý žár (8.30), Outsider (11), Mrtví (14.30), Bumerang (18), Jede, jede poštovský panáček (20.30), Zabíjení (23).
Kino Sportovní hala: sobota: Kdo hledá zlaté dno (11.30), Červená a bílá (15.30), Kanárská spojka (18), Bílý žár (21.30), Panství (23.30), neděle: Psanec: Sága o Gislim (11.30), Plavení hříbat (15.30), Hranice ovládání (18), Bažina (21.30), La Tigra, Chaco (23.30).

POLEŠOVICE:

Kino Panorama: 3 sezony v pekle (jen ne: 20).

UHERSKÝ BROD:

Letní kino: Ženy v pokušení (so: 17, 21, ne: 18, 20).

KLUBY, KONCERTY

UHERSKÉ HRADIŠTĚ:

No. 6.: Diskotéka (21).
Klub Mír: Bassta Fidli Nights – Letní filmová škola (21).

HLUK:

Euroclub: Dj Chris P. (jen so: 21).

UHERSKÝ BROD:

Tropic Club: Night disco (jen so: 21).

VÝSTAVY

UHERSKÉ HRADIŠTĚ:

Galerie Slováckého muzea: Karel Bartošík – Kapesní stříbro (do 3. 10.).
Galerie Slováckého muzea: Tomáš Vosolsobě – obrazy, kresby, grafika (do 15. 8.).
Galerie Slováckého muzea: Odtud jinam a zase zpátky: Gabriela Nováková-Varmužová – kresba, Vratislav Varmuža – plastika, grafika (do 10. 10.).
Kino Hvězda: Chřiby neznámé – výstava fotografií Bořka Žižlavského, Jiřího Blahy, Ivo Hubíka a Karla Grabovského – stálá expozice.

STARÉ MĚSTO:

Památník Velké Moravy: Obrazy, sochy, kresby, grafika z 19. a 20. století – stálá expozice.

KUNOVICE:

Letecké muzeum: Namaluj letadlo – výstava dětských kreseb.

BUCHLOVICE:

Areál státního zámku Buchlovice: Na počátku byla hlína – stálá archeologicko-etnografická expozice keramiky.
Zámek: Appetitus Naturae – výstava fotografií Eduarda Timka (do 30. 9.).

VLČNOV:

Muzeum lidových pálenic: Výstava je věnována podomácké výrobě slivovice a ovocných destilátů a její historii na moravskoslovenském pomezí – stálá expozice.

KROMĚŘÍŽSKO

KINA

KROMĚŘÍŽ:

Kino Nadsklepí: Predátoři (17, 19.30).

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM:

Kino Klub Sušil: Proměna (jen so: 20).

HULÍN:

Letní kino: Mamas & Papas (jen so: 21).

KLUBY, KONCERTY

KROMĚŘÍŽ:

Music Club Slady: Dj Prudik (jen so: 22).

VÝSTAVY

KROMĚŘÍŽ:

Muzeum Kroměřížska: Historie ukrytá pod dlažbou města – stálá expozice.
Muzeum: Salvador Dalí: Božský komediant (do 15. 8.).
Zámek: Výstava Josef Ignác Sadler 1725–1767 (do 3. 10.).
Květná zahrada: Sochy v zahradě (do 31. 8.).
Knihovna Kroměřížska: Vyznání… – výstava fotografií Václava Kořínka (do 23. 7.).

HOLEŠOV:

Zámek: Výstava pohlednic, faleristiky, magnetofonů a rádií (do 29. 8.).
Zámek: Alfons Mucha – výstava obrazů (do 26. 9.).

CHROPYNĚ:

Zámek: Soumrak zemské hotovosti – výstava přibližuje výzbroj a výstroj žoldnéřských vojsk v 16. a 17. století (do 29. 8.).

VSETÍNSKO

KINA

VSETÍN:

Kino Vatra: Muž ve stínu (19.30).

BYSTŘIČKA:

Letní kino: Legie (jen ne: 21.15).

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM:

Kino Panorama: Kouzelná chůva a Velký třesk (18), Zelená zóna (20).

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ:

Kino Svět: A-Team (17.30), Sex ve městě 2 (20).

KLUBY, KONCERTY

HORNÍ BEČVA:

DiscoClub Vadella: Summer music Episode I. (jen so: 22).

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM:

Park: Záhořané – koncert (jen ne: 15).

PULČÍN:

Centrum obce: Amfolkfest – Malý festival na konci světa (jen so: 10).

VÝSTAVY

VSETÍN:

Galerie na Letné: Výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ – stálá expozice.
Zámecká věž: Astronomie v průběhu staletí – výstava k 400. výročí od prvního pozorování hvězdné oblohy dalekohledem – stálá expozice.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ:

Muzeum: Recept na ženu – fotografie Milana Borovičky (do 26. 9.).
Galerie Sýpka: Jožka Baruch – …grafická balada (do 1. 7. 2011).
Kostel Nejsv. Trojice: Krásy Trenčínského kraje (do 31. 8.).
Galerie kaple: Lokalita: Zahrádka od Denisy Krausové (do 25. 8.).

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM:

Městská knihovna: Barevný svět her 2 – pokračování výstavy výtvarných a literárních prací žáků rožnovských škol (do 31. 8.).
T–klub: Učitelia a absolventi – výstava pedagogů a absolventů ZUŠ IWK v Považskej Bystrici (do 5. 10.).