Bude to velká událost pro milovníky tvrdé muziky. Na věhlasném festivalu Masters of Rock ve Vizovicích v roce 2020 vystoupí legendární kapela Judas Priest. Ve čtvrtek to sdělil šéf pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron.

„Horečnatě pracujeme na podobě pódia, aby naše show byla něco výjimečného. Zahrajeme i písně, které jsme ještě nikdy naživo nenabídli. Považujeme to za neuvěřitelný milník v historii kapely,“ sdělil frontman kapely Rob Halford.

„Je to i milník pro nás. V ročníku, kdy náš festival dosáhne plnoletosti,“ uvedl Daron.

Připomenul, že vyjednávání nebylo vůbec jednoduché. Nejprve je několik let oslovovali, aby na anglická heavy-metalová legenda na festival vůbec přijela. A podařilo se to až nyní.

„Řešili jsme náročné technické požadavky. Nakonec jsme objednali i ocelové pódium od společnosti Megaforce z Německa, na kterých hráli například AC/DC nebo Rammstein,“ dodal Daron.

Divadlem pracujících po stopách Občanského fóra provedl herec Rostislav Marek, který byl jedním z hlavních aktérů sametového dění ve Zlíně.
Sametové vzpomínky ožily ve zlínském Divadle pracujících

Je prý nesmírně odolné vůči povětrnostním vlivům. „To by snad musel přijít uragán, abychom museli akci přerušit,“ dodal Daron. Fanoušci se mohou těšit i na levitující předměty či opravdu obří LED obrazovky.

Pódium je dlouhé 36 metrů, vysoké 16 metrů, musí ho stavět jeřáby a zapůjčení i instalace přijde na asi 3 miliony korun.

Letošní ročník se uskuteční v termínu čtvrtka 9. až do neděle 12. července 2020. Judas Priest zahrají v sobotu.

Právě díky této kapele se o dva dny dříve na veřejnost dostaly informace, kdo další příští rok vystoupí v areálu Likérky Rudolfa Jelínka. Původně se to měli fanoušci dozvědět až v sobotu na zimní a již vyprodané verzi festivalu, leč Judas Priest na svém facebookovém profilu sdíleli doposud tajný plakát vizovické akce už včera. Je tak známo, že v červenci na Valašsko přijedou mimo další Nightwish, Sepultura, Anthrax, Testament i třeba Amon Amarth.

„Bude to tak vůbec nejdražší ročník v historii,“ uvedl Daron.

„Je to také poprvé, kdy budeme mít rovnou dvě kapely, které vyprodají O2 arenu. Doposud to bývala maximálně jedna,“ dodal.

Jiří Daron tak věří, že i letos bude na letním festivalu Masters of Rock vyprodáno, což představuje 25 tisíc lidí. Lístky se začnou prodávat v sobotu za zaváděcí cenu 1800 Kč.

Ilustrační foto
Modernizace trati se nejspíš odloží, stavbu brzdí razítka

Ocenění
Vizovický festival se dočkal prestižního ocenění od odborníků na mezinárodní akci Prague Nouvelle. Konkrétně za to, že v roce 2019 nejvíce posunul naši hudební scénu kupředu. Na snímku šéf Pragokoncertu Jiří Daron.

DVD.
Už v sobotu se bude na akci Zimní Masters of Rock prodávat DVD z letošního letního festivalu. Obsahuje 6 hodin rozdělených do 13 rozhovorů a 35 záznamů koncertů hvězd.