Také ve Zlíně si našla svoje věrné obecenstvo a pokaždé vyprodá sál. Příležitost znovu se pobavit budou mít všichni, kteří zavítají 22. března do zlínského klubu Masters of Rock Café na Čepkově.

„Dívčí válka je prostě kasaštyk. Je to sázka na jistotu. Kdykoliv k nám Čechovo prozatímně osvobozené divadlo zavítá, máme vyprodáno. Atraktivnost hry se skrývá především v lehkosti žánru, nadsázce, využitých tématech a také v hvězdném hereckém obsazení,“ řekl David Mlčoch z pořádající agentury.

Autora veselohry samozřejmě úspěch těší. „Čerpal jsem z národních tradic a pojetí jsem posunul do odlehčeného žánru, mé oblíbené komedie, která ukazuje na věčné spory mezi muži a ženami. Válku jsem psal českému národu na míru, jde o jemu blízký styl humoru. Navíc se jedná o odpočinkový žánr, v jehož rámci skutečně přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. Já vždy s trochou nadsázky říkám: tak bůh vynahrazuje svým milým Čechům neúspěchy v tržní ekonomice,“ prozradil se smíchem.

Za více než třicet let, co hra baví publikum, se na jevišti vystřídala přibližně stovka herců. Do první sestavy patřila například Helena Růžičková, Kateřina Kornová nebo Ota Jirák. Návštěvníci zlínského představení se mohou těšit na Báru Štěpánovou, Pavla Novotného, Marthu Olšrovou a řadu dalších. Samozřejmě nebude chybět František Ringo Čech.

Nabízí se otázka, zda se po tolika reprízách nestává představení rutinou? „Všechno je rutina. Kdo vám bude tvrdit, že třeba Hamleta po dvaceti reprízách prožívá, kecá! Je to práce jako každá jiná. Ale samozřejmě práce, která nás baví,“ je přesvědčený Ringo.

Děj Dívčí války začíná na veselohru dost neobvykle a sice pohřbem kněžny Libuše. Kníže Přemysl, kolísající mezi smutkem po ztrátě milované ženy a zároveň radostí nad nově nabytou svobodou, se stává terčem útoků vdavekchtivé a ctižádostivé Vlasty. Ta by ráda zastoupila kněžnu Libuši v její pozici a s pomocí intrik proto udělá vše.

Panovník však nemá naprosto v úmyslu jejím nástrahám podlehnout a jeho pozornost se obrací jinam. A to k půvabné Kazi, Libušině sestře, která však již před časem spojila svůj život se statečným vladykou Bivojem a jeho nerozlučným kancem Ervínem. Čestná, avšak milostně založená Kazi váhá mezi svým mužem a knížetem, až se nakonec rozhodne ke kompromisu, tedy k oběma skvělým mužům. Nevědomky tak položí základ ke klasické manželské nevěře, přežívající až do současnosti.

Představení v Masters of Rock Café začne v 19 hodin. „Neberte život příliš vážně. I v dnešní uspěchané době si udělejte čas na pohodu a zábavu a určitě se na nás přijďte podívat,“ dodal Čech.