„Každý, kdo přijde v masce a bude schopen dojít až na podium, dostane klobásu a pivo zdarma," nalákala v rozhovoru pro Zlínský deník Zuzana Baťová.

Už posedmnácté a stále úspěšnějí a oblíbenější akce. Máte jako pořadatelé Lešetínského fašanku nějaký osvědčený recept?

Lešetínský Fašank je mezi obyvateli Zlína velmi oblíbený a každý rok vzrůstá také návštěvnost této akce, to máte pravdu. Recept je jednoduchý – přinést lidem dobrou muziku, jídlo, pití a v dnešní, ne příliš radostné době se poveselit a rozloučit se s paní Zimou.

Jak dlouho nebyl fašank v ulicích Zlína před obnovou této tradice? A jak se vlastně před sedmnácti lety začal?

Kdy se konal v samém centru Zlína nějaký Fašank či jiné masopustní veselí opravdu nevím a ani pamětníci jako byl Jiří Váp starší nebo Lubor Tokoš nic takového nevzpomínali. V okolních vesnicích na Valašsku či Slovácku naopak tato tradice přežila všechny režimy. Nápad uspořádat Lešetínský Fašank před sedmnácti lety vznikl u nás v Hospůdce U Kovárny, kdy hlavními iniciátory byli místní štamgasti pan Váp a pan Tokoš. Každý rok na ně s láskou vzpomínáme a věřím, že nám také posílají hezké počasí.

Každý rok se nese Lešetínský Fašank v nějakém duchu – má téma. Letos je ale tradiční, co vás vedlo k tomuto kroku? Máte letos pro návštěvníky veselí v lešetínských ulicích připravena nějaká překvapení či novinky?

„V tradičním duchu" je letošní téma, ale přivítáme v průvodu jakékoliv masky, důležité je se zapojit a podívat se na Fašank z úplně jiného pohledu než jako přihlížející divák. Obchůzka po sousedech je nezapomenutelný zážitek a navíc každý, kdo přijde v masce a bude schopen dojít až na podium, dostane klobásu a pivo zdarma. Letos půjde průvod společně s dětmi, které tímto taky zveme a všechny dětské masky dostanou drobný dárek a volnou vstupenku do zábavního parku Galaxie.

Který ročník fašanku byl zatím ten nejvydařenější? A „houstne" vám průvod masek?

Nejkrásnější pro nás byly asi první dva ročníky, to jsme si zábavu ještě také užívali. Byla to zpočátku jen recese pro naše štamgasty a sousedy z ulice. A nejvydařenější byl podle mě ročník 2009 a téma „Děti květin", kdy největší atrakcí v průvodu byla postel s Johnem Lennonem a Yoko Ono a také Žlutá ponorka. Ale každý ročník má své a já věřím, že i letos se budou návštěvníci dobře bavit.