Do krajského města přijíždějí s novým programem. „Už to není jen taneční show. Písničkám jsme dali nové aranže a lidi si poslechnou i nové sólové projekty,“ přiblížil jeden ze členů kapely Martin Kocián, který byl společně s Alešem Lehkým v roce 1995 u zrodu skupiny. Největších úspěchů čtveřice zpívajících tanečníků dosáhla o tři roky později. Vznikl hit Máma, Lunetic začal moderovat hitparádu Eso a v roce 2000 získal i třetí místo při vyhlašování ankety Český slavík.

Kapela se rozpadla v roce 2003, ale loni na podzim hudebníci oznámili svůj comeback. „Tehdy jsme vůbec nedoufali, že to vyjde,“ zavzpomínal Kocián. Teď už mají za sebou pětadvacet koncertů a znovu si získávají své místo na české popové scéně. Do Zlína nepřijedou sami. „Přibrali jsme kytaristu, baskytaristu a bubeníka,“ řekl Kocián. V říjnu mají v plánu pustit do rádií první singl z nové desky, kterou právě připravují.

Návštěvníci pátečního koncertu se mohou těšit i na pražského rappera s kytarou, který vystupuje pod jménem Xindl X. „Vstupenky je možno zakoupit ve Zlíně v prodejně hudebních nosičů Forte u svitovské brány nebo v infocentrech v Kroměříži, Holešově nebo Valašských Kloboukách,“ informoval organizátor vystoupení Ladislav Machů.