Pod tímto názvem se skrývá akce, která se uskuteční už v sobotu v areálu firmy VLW pod malenovickým hradem. Od patnácti hodin se tamní jeviště rozezní rockovými melodiemi v podání osmi kapel a zábava bude pokračovat až do pozdních nočních hodin.

„V září je najednou všechno jinak. Z prázdnin a dovolených zbudou jen vzpomínky. Aby přechod k realitě všedních dnů nebyl tak tvrdý, přichystali jsme toto setkání,“ prozradil jeden z organizátorů Jaromír Merhaut.

Kromě formací ze Zlínska, jakými jsou například Mladé plíce, Babolam nebo Roto, do podhradí zamíří i dvě stálice české hudební scény Vlastimil Třešňák a Oldřich Veselý. „Expresivní písničkář Vlasta Třešňák je solitér, bavič i drtivý kritik bolševického neřádstva. Čeká nás silný zážitek. No, a pak se všichni rozvlníme a uvolníme díky legendárnímu melodikovi Oldovi Veselému a jeho €-bandu. Vedle spousty muziky nám jistě i pár slovy nám představí svou čerstvou knížku,“ řekl Merhaut.

Příležitost setkat se s Veselým už dnes budou mít návštěvníci Knihkupectví L + V, které se nachází v obchodním centru Terno v Loukách. Od 13 hodin se tam totiž uskuteční autogramiáda jeho autobiografické knihy Černý racek.

Organizátoři připravili program pro celou rodinu. „Drobotina si může malovat na papír, betonek i sebe sama. V dětské tombole vyhraje každý mrňous a děcka můžou vyzkoušet svou zručnost i ve šperkařské dílně. Teenageři ocení stylovou čajovnu, hippie sekáč, batiku, mamky módní přehlídku a otcové výstavku starých rádií, magičů, gramců i hudební bazar Zlínského hudebního klubu,“ vyjmenoval Merhaut.

Mezi jednotlivými vystoupeními kapel se budou promítat krátké filmy a videoklipy od studentů zlínské univerzity.