V pátek večer mě čekala tisková konference s legendou metalového nebe. Do Vizovic se na mezinárodní festival Masters of Rock po několikaleté přestávce vrátil slavný Manowar. Ač není metal moje parketa, přípravy jsem vzala zodpovědně. Přeci jen – jedná se o headlinera přehlídky! Prostudovat historii kapely, přichystat otázky, přečíst dřívější interview… Udělat maximum pro to, aby z tiskovky vzešel fajn rozhovor, který si jejich fanoušci rádi přečtou.

Pověst, která metalisty z Ameriky předchází, jim zrovna nepřidává plusové body. Takzvaně z první ruky vím, kterak natáčeli klip ve Zlíně. Přetáčel se několikrát, protože členům skupiny se publikum nezdálo dost nadšené. „Dělali z nás hlupáky.“ řekla mi tehdy jejich fanynka. Slovo „tehdy“ má svůj význam. Od onoho večera už Manowery nemusí.

Ale co. Třeba si malinko přidala a přehání. Ostatně oba své předcházející ročníky, co jsem strávila coby novinář na festivalu, se mi potvrdilo, že ti černě odění a tvrdě vyhlížející chlapi jsou ve skutečnosti nesmírně pohodoví a zábavní .

Před vchodem do stanu, který je pro tiskovky ve Vizovicích určený, se tísnilo množství žurnalistů z českých i zahraničních médií. Když jsme se konečně dostali dovnitř, vešla mluvčí přehlídky a vykázala všechny fotografy. Hmmm, to nám to hezky začíná.

To nejlepší nás ale čekalo. „Chci vám oznámit, že tato tisková konference bude trochu odlišná od těch předešlých. Jsou zakázané otázky. Joey DeMaio by vám rád něco sdělil,“ doplnila vzápětí. Dělá si legraci? Tohle přeci není možné!

Vzápětí jsem pochopila, že možné to je. Joey si do stanu nakráčel s úsměvem a slovy „…jsem rád, že vás tady vidím…“ Z našich obličejů mohl vyčíst, že radost není oboustranná. A pak začal jeho dlouhý monolog. Kolega mu podával postupně listy, na kterých měl svůj projev sepsaný. Abych to zkrátila – v podstatě dementoval některé zprávy, které v poslední době proběhly médii. Něco o údajném únosu jakési dívky, o přátelství či nepřátelství s nedávno zemřelým Ronnie Jamesem Diem, o finančních machinacích…

Po dvaceti minutách poděkoval za naši pozornost a se stejným úsměvem zase odkráčel. Nevím, jaký byl koncert. A vlastně mě to ani nezajímá. Jen doufám, že se ke svým fanouškům nechoval stejně jako k nám novinářům. Když jsem v úvodu řekla, že jsem se doposud potkávala s celebritami, které byly nesmírně skromné, Joey DeMaio je nejspíš výjimka, která potvrzuje pravidlo.

Vyhrajte lístky na festival Ludkovická plečka

Vyhrajte 4 x 2 vstupenky na vyhlášený festival Ludkovická Plečka v Ludkovicích na Luhačovicku, který se koná 24. července.

Více informací o festivalu a soutěži zde!

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!