Neméně zajímavou expozici můžete zhlédnout i v Napajedlích seznámí vás s archeologickým výzkumem v Egyptě.

Mažoretky se utkají v Bystřici o pohár

Kdy: v sobotu 8. března od 9 hodin

Kde: sportovní hala Sušil v Bystřici pod Hostýnem

Čtvrtý ročník mezinárodní mažoretkové soutěže se zítra koná v Bystřici pod Hostýnem. Boj o Podhostýnský pohár tam vypukne od devíti hodin. „Letos se přihlásilo více souborů než v loňském roce. Těší nás, že zájem o naši soutěž neupadá, ale naopak stoupá," pochvaluje si pořadatelka Drahomíra Kroupová.

Diváci se opět mohou těšit na klasické mažoretky, roz- tleskávačky a nově také na kategorii dance. O přízeň diváků a poroty budou soutěžit dívky ve věku od tří do třiadvaceti let. Novinkou je hlasování o nejsympatičtější skupinu.

„Mezi osm set účinkujících rozdáme mnoho ocenění. K vidění bude opravdu hodně, jedná se o velkolepou soutěžní přehlídku nejlepších českých a slovenských mažoretkových skupin," slibuje Drahomíra Kroupová.

Soutěž na úrovni mistrovství odstartuje v devět hodin ve Sportovní hale Sušil v Bystřici pod Hostýnem, pořádá ji taneční soubor Stars.

Brod hostí výstavu poštovních známek

Kdy: pátek 7. března v 17 hodin

Kde: Galerie Panský dům v Uherském Brodě

Výjimečná výstava známek z alb uherskobrodských sběratelů bude k vidění v Galerii Panský dům v brodském Domě kultury. Vernisáž se uskuteční v pátek v 17 hodin, kdy kolektivní výstavou členů tamního Klubu filatelistů provede kurátor Josef Koller. K vidění bude expozice až do 6. dubna. Mezi brodské filatelisty patří Ladislav Beníček, Pavel Hájek, Josef Herčík, Pavel Lečbych, Pavlína Ondrejková, Jaroslav Tvrdoň a Jan Zemek.

Kouzelník Jiří Hadaš bude bavit děti v Kudlovicích

Kdy: sobota 8. března

Kde: kulturní dům v Kudlovicích

Pohotovost, zkušenost, vtip a kontakt s dětským publikem, tak se dá stručně charakterizovat zábavný animační pořad pro kluky a holky, který ponese název Kouzelný karneval s Jirkou Hadašem. Ten nabídne v sobotu v kulturním domě Kudlovice plno netradičních zážitků s využitím kouzelnického umění a ukázek krátkých iluzí.

Profesionální kouzelník a iluzionista Jiří Hadaš, který patří k české kouzelnické špičce už více než dvě desetiletí, vtáhne náročné děti i dospělé do karnevalového dění, v němž nebudou chybět písničky, tanečky ani soutěže. Dětská drobotina, která se do zábavného animačního programu zapojí, si z něj odnese přinejmenším nějakou sladkost.

Česká egyptologie v Napajedlích

Kdy: neděle od 14 do 18 hodin (a dále dle otvíracích hodin muzea)

Kde: Muzeum Napajedla

Muzeum v Napajedlích zve od 6. března do 10. dubna na výstavu Egyptologie úspěchy české vědy objektivem Martina Frouze. Těšit se můžete na osmatřicet velkoformátových fotografií z vykopávek v Abú Síru i na archeologické nástroje.

„Zajímavostí jsou i dva sádrové odlitky reliéfů, jejichž originály již bohužel neexistují byly zničeny během nedávných nepokojů v Egyptě," zdůraznil zajímavost ředitel muzea Ivan Bergmann. V audiprojekčním sále můžete zhlédnout dalších 250 fotografií, panoramatické snímky i 3D projekce dvou sošek. Vstupné pro dospělé činí 40 korun, pro děti 20 korun a rodinné 80 korun.

Dívčí saxofonový orchestr zahraje v Luhačovicích

Kdy: sobota 8. března od 15 hod.

Kde: hala Vincentka, Luhačovice

Luhačovicemi bude znít hudba v sobotu 8. března. V hale Vincentka na kolonádě vystoupí Dívčí saxofonový orchestr, koncert začne v 15 hodin.

Dívčí saxofonový orchestr založil Vladimír Schlimbach. Nejdříve ve Vlachovicích, později v roce 1972 v Luhačovicích. Existují dívčí kapely nebo dámská dechovka, ale dívčí saxofonový orchestr v této podobě je pouze v Luhačovicích.

Dvanáctileté dívky se nejdříve naučí hrát na zobcovou flétnu, později přechází na saxofon. Zkouší jednou týdně. Pravidelně vystupují doma i v zahraničí.

KRAJŠTÍ ZPRAVODAJOVÉ