Zatímco polští hosté budou mít zajištěný program na tři dny, akce pro veřejnost je připravená na sobotu. Tehdy se po celý den koná na zlínském náměstí Míru kulturní program.

„Očekáváme příjezd jak oficiálních představitelů města, tak i zhruba třiceti dalších hostů z řad polských hudebníků a sportovců,“ sdělil předseda Komise Rady města Zlína pro mezinárodní styky a cestovní ruch Ondřej Kapusta.

Poláci si prohlédnou chod organizací jako je městská policie nebo dopravní společnost Zlín-¬Otrokovice, projedou se historickým trolejbusem s komentovanou prohlídkou města a také navštíví zoologickou zahradu.

V sobotu zahraje veřejnosti od 10 hodin na náměstí Míru Filharmonie Bohuslava Martinů, o hodinu později F Dur jazz band a od 12 hodin hosté z Polska. Od šestnácté do osmnácté hodiny si návštěvníci náměstí poslechnou koncert Big bandu Lubomíra Morávka a přitom si budou moci prohlédnout dobovou vojenskou techniku a zbraně. V prostorách kina Golden Apple Cinema bude poté autogramiáda tvůrců válečného filmu Tobruk, který se promítá od 20 hodin.

„Během oslav bude lidem k dispozici také mnoho prezentačních materiálů o polském Chorzówě," dodala mluvčí magistrátu Marie Masaříková.