„Mám tady spoustu kamarádů. Dřív jsme teda hrávali na kulturáku, teď poslední roky převážně na Golemu. Vždycky, když přijedeme, tak nás organizátoři zasypou panákama slivovice, takže je nám dobře. (Smích.)

* Jak byste srovnal publikum z doby před čtyřiceti lety, kdy jste začínal, se současným?

Já stárnu, ale na moje koncerty chodí pořád mladí lidé. Od sedmnáctek až po čtyřicátníky. Ato jsem hrozně rád, protože mě to oživuje.

* Co jste si pro své zlínské fanoušky připravil?

Nikdy nehrajeme jenom poslední album, jak tomu bývá u mnohých teenagerských skupin, ale průřez celou tvorbou.

* Kterého alba, jež jste kdy vydal, si nejvíc vážíte?

To je jako kdybych měl říct, které z dětí mám radši. Nedokázal bych vybrat. Vždycky ale prožívám nejvíc to poslední, aktuální.

* Plánujete v budoucnu ještě nějaké vydat?

Jestli bude zdraví sloužit, tak jo. Teď jsme v červnu natočili v Divadle Archa koncert s hosty na nové DVD. Objeví se tam například Buty, Dan Bárta,Meky Žbirka, Vlasta Rédl a spousta dalších.

* Když jste začínal, tak jste zpíval hodně anglicky. Zazpíváte si nějakou písničku v angličtině ještě i teď?

Tehdy to byl trend. Teď už jsem věrný jen mateřskému jazyku. Takže zpívám jen česky.

* Jak se nyní cítíte zdravotně?


Od dubna musím chodit o berlích, a to není žádná legrace. Na koncertech už jenom sedím a raději zpívám klidnější ploužáky.

* Dva roky jste působil i v politice. Jak byste je zhodnotil?

Byl jsem v České národní radě a ke konci už jsem stříhal dny na metru jako na vojně. Dalo mi to ale zkušenost. Člověk aspoň pochopí, že to není jen tak. Takže nejsem typ, který by nadával v hospodě na poslance, i když si myslím, že někteří si to zaslouží víc než jiní.

* Máte v rodině nějaké následovníky?

Nejstarší syn Martin koketuje s muzikou. Chvilku hrál s Tata Bojs i s Anetou Langerovou. Muzikou se sice neživí, ale máji jako koníčka. Jinak dcera studuje DAMU a nejmladší syn Adam je filmový herec. Zahrál si třeba v Krásce v nesnázích nebo Takové normální rodince.