Moderátory oblíbené akce letos budou Ondřej Carda a Martina Boušková. Oba budou slovem průvodci zábavou sobotního dopoledne v lešetínských ulicích ve Zlíně.

„Na téhle akci miluji fakt, že vznikla spontánně mezi štamgasty hospůdky Na Kovárně," vyzdvihla moderátorka Martina Boušková pro Deník. Podle ní se po sedmnácti letech již z této akce stala tradice.

„Každý rok vzpomínáme na jednoho ze zakladatelů, herce a malíře pana Lubora Tokoše. I přes spoustu drobných komplikací, které se při takové spoustě lidí a programech na dvou pódiích vždycky objeví, tu panuje přátelská a téměř rodinná atmosféra," uvedla Martina Boušková. „Na Lešetínském Fašanku je prostě pohoda," shrnula.

Fašank v Lešetíně nemoderuje náhodou. „Podobné akce mám moc ráda. U Lešetínského fašanku se vždycky s těším na dobrou partu lidí, na skvělé muzikanty, na městský dotek folklóru," vysvětlila moderátorka, kterou nejen Zlíňané mohou znát jak z rádia, tak i řady kulturně společenských akcí.

Sice bude na fašankové veselí pohlížet shora z pódia, přesto, kdyby měla zvolit masku do průvodu, měla by hned jasno. „Jednoznačně bych volila masku čarodějnice. Lidé se jí bojí, potřebují ji, je strašidelná i legrační. Ta pestrost mě baví," pousmála se Martina Boušková s tím, že už se na sobotní veselí v ulicích Lešetína velmi těší.

Čtěte také: Lešetín znovu ožije maskami. Už zde byla Yoko Ono či ponorka