Nemají obchod ani hospodu. Tak proč se nesejít před Vánocemi při koledách?

„Mám to zapsané v kalendáři už od loňského roku. Proč bych měla chodit jinam, když se může zpívání konat i u nás? Jen jsem čekala, kdy vyjde ve vašich novinách datum konání. Pak jsem se dívala na internetu, jaké písničky se budou zpívat," popsala iniciátorka.

V Polichně už prý není ani obchod, ani hospoda. Lidé tak nemají možnost se spolu potkávat. „Toto je ideální příležitost, jak se sejít pohromadě," říká s úsměvem Alžběta Chaloupková. Nic jí už nebránilo v tom zamluvit prostor na hřišti pod pergolou a tamní krb, ve kterém na akci zapálí oheň. V obci vyvěsila plakátky o konání Česko zpívá koledy, někomu informace poslala do e-mailu, hodně lidí pozvala osobně.

„Možná se nás sejde jen deset, možná také sto. Uvidíme," říká Alžběta Chaloupková. Chybět prý nebudou světýlka, nějaké svíčky, na zahřátí bude připravený čaj pro děti, pro dospělé svařák. Do jeho vaření prý zapojí určitě celou svou rodinu.

„Zvažovali jsme také klobásky, ale protože ještě nevím, do čeho jdu, tak jsme od nich upustili. Kdo si však donese špekáček, bude si jej moci na ohni opéct," podotýká Alžběta Chaloupková.