Fanoušky sem táhne především vystoupení skupin Fleret a nestárnoucích „Kaťáků". „Jsem rád, že jsme se s Katapultem a Oldou Říhou domluvili. Je skvělé, jak i ve svých letech válí, jak ta kapela šlape," prozradil Deníku pořadatel festivalu Zdeněk Hrachový.

Během odpoledne je areál nabitý fanoušky pořádné muziky. Je jich tady něco kolem tisíce. Mladí, starší i děti. Všude vládne pohoda, klídek. Voní tady kotlíkový guláš a klobásky, také grilované speciality, kdo je na sladké, nepohrdne vyhlášenými frgály.

Pivo teče proudem. Nabízí se i pivní specialitka ležák Fleret 11. Potkávají se tu známí, zní smích, pískot jako podpora kapel, někteří lidé tancují. Jedno mají ale všichni společné: výborně se baví. Již po osmé tu nechybí manželský pár Ludmila a Jaromír Mikeskovi ze Zádveřic. Opět sedí na pohodlné lavičce s molitanem a dekou a před nimi trůní konferenční stolek.

Na něm se rozprostírá tácek s koláčky a právě načepovaná dvě piva. „Flereti jsou naše srdcová záležitost. Nemohli jsme si to nechat ujít ani letos, ani špatné počasí by nás od festivalu neodradilo," svěřili se.

Letošní Rockovou noc pod hvězdami obohatily svým vystoupením ještě kapely Blackties ze Zlína i Pozdní sběr z Brna. Svůj díl na dobré zábavě má zde i DJ Vašek Řepa. A protože se skupina Fleret cítila mezi svými skalními fanoušky jako doma, pokřtila při této příležitosti i dlouho očekávaný velký zpěvník Fleretu se 75 největšími hity.

Atmosféru si pochvalovala i Hana Santo ze Zlína. „Jsem tady již po třetí. Je to klasika, Valaši jsou Valaši, jsme tady doma," usmála se.

„Je to tady dobré, jsme tady poprvé a jsme rádi, že jsme tady, řekli Libka a Karel z Vizovic.

„Snažíme se, aby se lidi cítili opravdu dobře a měli potřebné zázemí. Někteří tak přijíždí už ráno a ještě si zajedou někam na výlet, třeba na Radhošť. Navštěvují nás i Pražáci a Slováci," vysvětlil úsilí organizátorů Zdeněk Hrachový.

A opravdu se jim vyplatilo. Bouřlivé ovace publika, dobrá nálada a zpěv zněly pod hvězdami v Zádveřicích dlouho do červencové noci