V sobotu a v neděli bude zámek mimořádně otevřen až do 17 hodin a děti do 15 let budou mít vstup zdarma. Milovníci historie se mohou těšit na komentované prohlídky archeologických nálezů kamenných stavebních prvků, které byly u zámku objeveny před necelým rokem.

„Při budování nové kanalizace loni na podzim bylo nalezeno množství kamenných fragmentů, pocházejících jak z cisterciáckého kláštera ze 13. století, tak z pozdějšího renesančního zámku ze 16. století.

Fragmenty jsou k vidění v přízemí zámku a ve sklepení. Návštěvníci se dozví něco o jejich stáří a původu a prohlédnou si profilace a kamenické značky,“ uvedla kastelánka vizovického zámku Jana Pluhařová. Komentované prohlídky budou zdarma a uskuteční se ve 14, 15 a 16 hodin.

V neděli zase zvědavci nahlédnou do přízemí zámku. V tamních výstavních prostorách se pravidelně konají sezónní tematické expozice, volně přístupné bez průvodce. V současné době jsou tu v rámci výstavy Krása s handicapem vystaveny umělecké předměty z depozitářů, které čekají na zásah restaurátorů.

Noční prohlídka nabídne příběh hraček

„Po loňské přestávce se letos opět uskuteční i oblíbené noční prohlídky zámku. Již potřetí je zámek připravuje ve spolupráci s recesistickým uskupením Muž a smrt Promotion. Tématem letošního ročníku je Příběh hraček. Ti, kteří se rádi bojí, by k nám měli zavítat příští víkend,“ dodala kastelánka.