„Za takovou lehkou děvu jsem nikdy nebyla, ale nevadí," zasmála se Svatava Drdová. Byla jednou z těch, kteří chodili po vsi s vozíkem, jenž sloužil coby obchod nabízející slevy jako prase, přičemž prasátko tam měli namalované.

V sobotu 1. března 2014 se v obci Sazovice konalo tradiční vodění medvěda„Máme erotické prádlo, vázanky, deky, hrnce, kastroly. Všechno za hubičku. Také mého bobra chtěli vydražit za šest set korun, ale když jsem ho ukázala jedné paní, tak povídala, že jsem se podcenila. Prý je za devět set," laškovala na masopustu Svatava Drdová.

Maškaru lehké děvy ztvárnila skutečně přesvědčivě. Dokonce si prý nechala udělat prsa za šest tisíc korun, ve skutečnosti se samozřejmě jednalo o vycpávky. „Jsou pevná, zkuste si sáhnout. Vůbec nejsou těžká, je to příjemné," nabízela žertovně své přednosti obyvatelům.

Kostým lehké děvy se jí zrodil v hlavě, jakmile si šla nedávno lehnout do postele. V ten moment jí ten nápad prý vytanul na mysli. A jelikož pořádávají zábavná vystoupení, má prý doma kouzelnou almaru. „Tam mám, co kdo chce. Jaký kostým si vybere, takový mu půjčím. Je to dané od Pána Boha," zasmála se Svatava Drdová.

Žije v sousední Machové, ovšem do masopustního průvodu se zapojila v Sazovicích, žije tam totiž mimo jiné její sestra. Ta zastává funkci starostky obce.

A kolik Svatavě Drdové je let? „Už jsem vám to řekla. Jedu pátý gumy, pátý radikálky. Jedu na protektory. Je mi tudíž pětapadesát let," vysvětlila se smíchem Svatava Drdová.

„Je to šikovná dcerka z mojí rodiny. Velice si jí vážím, a to jak pro její krásný vzhled i pro velké obchodní úspěchy, co máme v naší firmě," dodal další z členů obchůdku se slevami jako prase.