Ani ve čtvrtek na státní svátek její hlasivky nelenily, stejně jako ostatní členky sboru dopoledne strávila v sále Otrokovické Besedy. Část volna totiž vyměnily za zkoušku pro jejich koncert, který se tam bude konat ve středu večer.

„Bude se konat u příležitosti letošního Roku české hudby. V Česku si jej připomínáme jednou za deset let. V rámci našeho koncertu zazní díla Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. Připravili jsme si také program Otvírání studánek, což je jedno z nejznámějších děl Bohuslava Martinů," informoval sbormistr Marek Obdržálek.

A právě Otvírání studánek je tou nejkrásnější skladbou pro osmdesátiletou Irenu Pospíškovou, rovněž dlouholetou členku sboru. „Je pro mě nezapomenutelná, vždycky ji zpívám s takovou láskou, vracím se při tom do svých mladých let. Také si vždycky vzpomenu na sólistky, které už ale nejsou mezi námi. S láskou na ně vždy vzpomínáme," zasnila se Irena Pospíšková.

Seniorka zpívá od dětských let, a to i v době, kdy byla válka. Děti tehdy učil doktor František Lýsek. „Je to významný umělec. Druhého května měl sto desáté výročí narození. Při té příležitosti se v Brně konal koncert na jeho počest, který byl součástí Roku české hudby. Zúčastnila jsem se jej, bylo to nádherné," dodala Irena Pospíšková.

Ženský pěvecký sbor Otrokovice funguje už asi čtyřicet tři let. Jedná se sice o amatérské hudební těleso, přesto je to dobře fungující spolek, který se schází jednou týdně. Nacvičuje běžně v obřadní síni otrokovické radnice, čtvrteční zkoušku však absolvovali v sále Otrokovické Besedy. „Jsme tentokrát tady, abychom si to vyzkoušeli, zvykli si na prostor a naaranžovali nástroje. Koncert se blíží," podotkl sbormistr Marek Obdržálek.