Pořadatelé zlínského filmového festivalu nedali Pavlu Novému v krajské metropoli vydechnout a připravili mu opravdu nabitý program.

„Ještě před převzetím ceny se zúčastnil slavnostního zahájení pro dětské publikum, v premiérově uvedeném animovaném filmu Tonda, Slávka a kouzelné světlo totiž propůjčil hlas jedné z postav. Zúčastnil se také show na Červeném koberci, živého vysílání pořadu Sama doma České televize a neúnavně rozdával podpisy nekončící řadě fanoušků při autogramiádě v centru Zlaté jablko,“ vyjmenovala mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Zahájení a první den letošního Zlín Film Festivalu; čtvrtek 1. června 2023
OBRAZEM: Ve Zlíně odstartoval 63. Zlín Film Festival

Na tiskové konferenci, která předcházela zahajovacímu večeru, pak Nový přítomné novináře upozornil, že je na převzetí ceny připraven a že přijde v oděvu, ve kterém ho možná ani nepoznají.

Na samotné předávání cen pak opravdu dorazil v pro něj netradičním outfitu: vyznavač sportovní módy a krátkých kalhot všechny překvapil klasickým černým oblekem s dlouhými kalhotami.

Úvodní galavečer Zlín Film Festivalu 2023 ve fotografiích:

Zlínské publikum Nového herectví ocenilo dlouhým standing ovation. „Patří se poděkovat,“ řekl čerstvý držitel ceny na pódiu. Při děkování rodičům i celé rodině zmínil, že bude brzy pradědečkem.

A děkoval také lékařům, kteří jen v roce 2007 vrátili do života a umožnili mu, jeho slovy, „druhý život“. Divákům proto popřál hlavně hodně zdraví. „Opatrujte se a buďte hodní na děti. Což já jsem moc nebyl,“ rozesmál v závěru publikum.

Herec Pavel Nový přezval na slavnostním galavečeru Zlín Film Festivalu první letošní Zlatý střevíček; čtvrtek 1. června 2023Pavel Nový na Zlín Film Festivalu 2023Zdroj: se svolením Zlín Film FestivaluPavel Nový je český herec a moderátor. Od roku 1989 je členem Studia Ypsilon. Popularitu mu vynesly zejména postavy zvukaře Pepy z veselohry S tebou mě baví svět (1982) nebo hrázného Palyzy v seriálu Velké sedlo (1985).
Během své kariéry vytvořil desítky filmových rolí. Výraznou stopu v jeho kinematografii posledních let zanechala spolupráce s režisérem Janem Švankmajerem na filmech Spiklenci slasti (1996) a Otesánek (2000).
V roce 2017 získal cenu Českého lva za mužský herecký výkon v hlavní roli snímku Bába z ledu režiséra Bohdana Slámy.