Před druhým Morýsovým domem na Třídě T. Bati tak bude za pár let tiše šumět listím vzrostlý platan. Jako zelené mláďátko jej zasadili herec Pavel Nový.

Pomáhali ředitel festivalu Petr Koliha, senátorka Alena Gajdůšková, každoročně i Tomáš Úlehla, ale hlavně děti ze zlínských školek, pro které tu bylo připraveno spoustu zábavy, kvízů a malování s Krtkem a jeho kamarády. Pavel Nový a Tomáš Úlehla popřáli stromu, aby hezky rostl, dělal krásný stín a přinášel všem dětem štěstí.

“Stromy nám dávají energii, proto mám lesy moc rád. Dnes tady zasadíme tenhle strom a vy se na něj budete chodit dívat, budete ho opečovávat a uvidíte, že se vám za nějaký čas odmění,” nabádal malé návštěvníky Tomáš Úlehla.

Celým dopolednem provázeli moderátoři Dana Morávková a Jiří Hadaš, kteří měli pro děti, v centru Slunečnice, připraveno zábavné hudební dopoledne se spoustou her a vystoupení. Odpoledne byl ve Slunečnici připravený další hravý program pro všechny milovníky přírody.

Děti si zde mohly vyzkoušet své znalosti přírody a ekologie, dovednosti při sportovních soutěžích, zručnost při výrobě přívěsků z korálků nebo práci s keramickou hlínou. V rámci programu vystoupilo Hudební divadlo pro děti KUK a CUK, fenka Keisy, která zde předvedla neuvěřitelné taneční číslo nebo taneční škola Koťata.

ZUZANA MOLKOVÁ