Vstupenky lze rezervovat z pohodlí domova i na webu divadla. Sdělila to mluvčí zlínského divadla Veronika Jurčová.

„Pohádku O perníkové chaloupce nastudovalo zlínské divadlo v české premiéře v roce 1998 v režii autora Vlastimila Pešky. Hned se stala diváckým hitem a zůstala jím na několik sezon. Zamilovali si ji nejen malí diváci, ale opakovaně ji navštěvovala i řada dospělých Perníkajda je totiž plná legrace a veselých písniček s nezapomenutelnými hereckými kreacemi," připomenula Jurčová.

Po první derniéře v září 2005 divadlo pohádku poprvé vzkřísilo a uvedlo v obnovené premiéře.

Před Vánoci 2011 se Perníkajda po šesti letech vrátila na jeviště potřetí, téměř ve stejném obsazení.

„Jen roli Jeníčka si vyzkoušel Marek Příkazký a Mařenku Kateřina Liďáková, kterou před nedávnem vystřídala Markéta Kalužíková. Jako ježibaba exceluje Zdeněk Julina, ježidědkem je Ivan Řehák a vypravěčem a otcem Milan Hloušek," uvedla mluvčí divadla.

Upečená ježibaba

Stejně jako v písničce, která pohádku doprovází, tak se i v naší Perníkové chaloupce všechno děje „jenom jako". Pohádka začíná „jako" na pouti u kolotočů a stánků s dobrotami. Tam uprostřed veselého dovádění vznikne nápad zahrát si pohádku. Která to bude? Je nasnadě, že u perníkových srdcí si všichni vzpomenou na pohádku O perníkové chaloupce.

Brzo se doslova roztočí kolotoč legrace, písniček, ale i trochy toho napětí a strachu. Setkáme se s Jeníčkem a Mařenkou, kteří se svému tatínkovi ztratí v lese, zabloudí, uvidí světýlko a natrefí na chaloupku z perníku. Hladoví začnou loupat střechu, jenže ježibaba s ježidědkem děti přistihnou a chtějí je upéct v peci. Že všechno nakonec dobře dopadne, o tom nemůže být pochyb. Místo dětí se upeče ježibaba ale jenom „jako"!