Do krajského města zavítá Hradišťan, Čechomor, Melody Makers či Jana Kirschner s Tomášem Klusem

„Na dárky pod vánočním stromkem si ještě nějaký ten pátek budete muset počkat, štědrou nadílku od Agentury Velryba si však můžete rozbalit a vychutnávat během celého prosince. Přivezeme do Zlína čtyři atraktivní koncerty, mezi nimiž nechybí ani tradiční vánoční vystoupení Hradišťanu tentokrát s Filharmonií Bohuslava Martinů,“ informoval Jan Holcman z pořádající agentury.

Ještě předtím ale v posledních listopadových dnech zamíří do Zlína se svým společným koncertním programem Jana Kirschner a Tomáš Klus. „Poté se můžeme těšit na Ondřeje Havelku a Melody Makers a skupinu Čechomor s hostem Ewou Farnou,“ dodal Holcman.

Známá slovenská zpěvačka Jan Kirschner se s Tomášem Klusem, jehož hudební kariéra odstartovala vítězstvím v soutěži Zlíntalent před třemi lety, potkala při loňském koncertu v pražském Music Baru. Tehdy bylo jejich společné vystoupení beznadějně vyprodané. „Proto se dohodli, že vyrazí na společné turné. To čítá deset zastávek ve velkých městech a 29. listopadu oba zavítají i do Velkého kina ve Zlíně,“ přiblížila Klusova manažerka Bára Falgeová. Jeho fanynky se mohou těšit na písně z alb Cesta do záhu(d)by a Hlavní uzávěr splínu. Jana Kirschner slibuje průřez celou početnou diskografií, v níž nechybí ani nejznámější hitovky jako V cudzom mestě nebo aktuální Pokoj v duši.

close zoom_in „Jana Kirschner v České republice dlouho nekoncertovala a současná šňůra je možná na dlouho poslední příležitostí vidět naživo tuto vynikající zpěvačku. Oznámila totiž, že je těhotná a plánuje pauzu,“ vysvětlil Holcman.

K předvánoční tradici ve Velkém kině už léta patří koncerty Melody Makers v čele s Ondřejem Havelkou. Nejinak tomu bude i letos a to už 6. prosince. „Přijíždíme s programem Písně krásné až k nesnešení. Oproti minulým vystoupením letos před americkou produkcí upřednostníme tu českou,“ prozradil Havelka.

A proč tak netradiční název? „Je to vlastně slovní hříčka. Máme dva druhy písní. Kvalitní, s krásným aranžmá, které vás dostávají do euforie a druhé jsou tak přiblblé, že jejich přihlouplost je až krásná,“ vysvětlil s úsměvem.

O dva dny později jeviště kina obsadí Čechomor. Jako hosta si známá formace přizvala mladou zpěvačku Ewu Farnou, se kterou kapela už dříve koncertovala. „Celý večer chceme pojmout intimněji. Přizvali jsme si i smyčcové kvarteto. To nás bude doprovázet při všech skladbách. Samozřejmě se budeme snažit publikum vánočně naladit,“ přislíbil frontman Čechomoru Karel Holas. Návštěvníci si poslechnou starší skladby, ale zazní i třináct zbrusu nových písní.

Vánoce bez Hradišťanu by ve Zlíně snad ani nebyly vánocemi. Jejich příznivci se letos mohou těšit na společný koncert s Filharmonií Bohuslava Martinů, který se uskuteční 15. prosince. „Připravujeme skladby napříč staletími. Od barokních kancionálů až po moji tvorbu. A protože se jedná o vánoční program, samozřejmě zazní písně adventní i vánoční,“ řekl primáš Hradišťanu Jiří Pavlica. Kromě zlínských filharmoniků v programu vystoupí i Holešovský dětský sbor. „Srdečně všechny zvu. Oslavíme předvánoční čas v pojetí různých žánrů,“ dodal Pavlica.